Poprzedni artykuł: Instagram ukarał ją za zdjęcie... cellulitu. Ta historia wywołała burz... Następny artykuł: Dzięki niemu włosy wyglądają jak po wizycie fryzjera! A kosztuje tylko...

To nie zmarszczek powinnaś się bać! Co postarza nas najbardziej i jak z tym walczyć?

Drżysz na myśl o pierwszych zmarszczkach? Zamiast co rano szukać ich przed lustrem, powinnaś się skupić na swoim... owalu twarzy. To od niego zależy, jak długo będziesz wyglądać mlodo.

Słyszysz hasło "oznaki starzenia" i w pierwszej kolejności myślisz o zmarszczkach? Tymczasem to nie one najbardziej nas postarzają - głównym winowajcą jest stopniowo zanikający owal twarzy. Winna jest - o zgrozo - grawitacją! To przez nią skóra zaczyna niebezpiecznie opadać, a w efekcie tracimy młodzieńcze rysy.

Brzmi przygnębiająco? Przygotuj się na jeszcze gorsze informacje. Główną przyczyną zmian owalu twarzy jest postępujący z wiekiem zanik tkanki tłuszczowej na twarzy - pod wpływem zmian w jej ułożeniu policzki i skóra wokół oczu zaczynają opadać, uwidaczniając tzw. "dolinę łez". Linia żuchwy staje się "rozmyta",u wielu kobiet pojawia się także znienawidzony, drugi podbródek. Do tego dochodzą osławione „chomiki" czyli opadjaąca skora policzkow. To wszystko brzmi znacznie gorzej niż kilka zmarszczek wokół oczu, prawda?

Jak zapobiec zmianom w owalu twarzy?

Chociaż pewne procesy są nieuniknione, moment wystąpienia pierwszych, widocznych objawów jest w dużej mierze zależny od jakości naszej skóry - a o tę jesteśmy w stanie skutecznie zadbać, niekoniecznie przy pomocy medycyny estetycznej. Wiele mieszkanek Dalekiego Wschodu decyduje się na masaże twarzy, które "rozwijają" mięśnie twarzy, by opóźnić nieuniknioną utratę tkanki tłuszczowej. Można też skorzystać z odpowiednich kosmetyków i nie - wcale nie muszą być to wypełniacze.

Kremy i serum poprawiające owal twarzy zwykle koncentrują się na wzmocnieniu "rusztowania" skóry - włókien kolagenu i elastyny. W ich składach najczęściej znajdziemy takie składniki, jak peptydy, kwas hialuronowy czy witamina C. Tego typu produkty także mają zwiększyć gęstość i elastyczność skóry oraz widocznie poprawić jej nawilżenie.

W galerii znajdziecie propozycje kosmetyków, które pomogą wam zawalczyć o młodzieńczy owal twarzy - dajcie znać, który wybieracie!

Zobacz też: Jędrna, gładka i bez obrzęków - daj skórze napić się... czerwonego wina :)

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 maja 2019, 13:00

Zobacz także

Nasze propozycje