Poprzedni artykuł: Większość z nas to robi i nawet nie wie, że w ten sposób... bardzo szk... Następny artykuł: Twoje łokcie są ciemne i przesuszone? Teraz jest pora, by o nie zadbać...

Jędrna, gładka i bez obrzęków - daj skórze napić się... czerwonego wina :)

Ulubiony napój Bridget Jones ma znacznie szersze działanie niż tylko chwilowa poprawa nastroju ;) Zobaczcie, dlaczego warto włączyć je do pielęgnacji!

Co smakuje najlepiej podczas romantycznej kolacji albo w trakcie wieczornego seansu najnowszego odcinka ulubionego serialu? Odpowiedzi mogą być różne, ale możemy się założyć, że większość z was wymieni czerwone wino. Jego spożywanie (umiarkowane) to nie tylko przyjemność, ale także szereg korzyści zdrowotnych - wino obniża cholesterol i ma pozytywny wpływ na serce. Okazuje się, że może pomóc również naszej skórze.

Na początku ustalmy - wymienione poniżej (i powyżej) właściwości nie odnoszą się  do podejrzanych, winopodobnych trunków z dyskontów :) Jednak dobrej jakości czerwone wino jest bogatym źródłem antyoksydantów - obecne w nim związki polifenolowe mają działanie rewitalizujące i przeciwzapalne. W winie znajduje się też witamina P, która uszczelnia naczynia krwionośne, zapobiegając obrzękom. Dzięki tym właściwościom esktrakt z czerwonego wina jest coraz chętniej wykorzystywany w kosmetyce - zwłaszcza w produktach przeciwzmarszczkowych i regenerujących

Być może słowo "alkohol" nie kojarzy się jeszcze w sposób oczywisty z pielęgnacją, jednak coś zdecydowanie jest na rzeczy. Zrozumiemy, jeśli nie skuszą was kąpiele w sake, ale zachęcamy do przetestowania kosmetyków opierających swoje działanie na czerwonym winie. To świetny sposób na walkę z przedwczesnymi oznakami starzenia - dzięki temu składnikowi nasza skóra ma szansę stać się jędrna, gładka i odżywiona.

Zajrzyjcie do galerii i zobaczcie nasze propozycje produktów z czerwonym winem!

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 15:45

Zobacz także

Nasze propozycje