Poprzedni artykuł: W Lidlu trwa promocja na kosmetyki 2 w cenie 1. Hitowy krem przeciwzma... Następny artykuł: Doskonale wygładzają zmarszczki, nawilżają i wzmacniają skórę. Poznajc...

Leczy trądzik i stany zapalne skóry - nigdy nie zgadniesz, o jaki składnik chodzi

Łagodzi zmiany trądzikowe i przynosi ulgę podrażnionej skórze, jednak jego stosowanie może wydawać się... kontrowersyjne. Czy mimo to stanie się nowym hitem?

Ma wyjątkowo korzystny wpływ na skórę, choć większość z nas raczej nie wpadłaby na to, by je w ten sposób zastosować. Czy kosmetyki z mlekiem wielbłąda mają szansę zagościć w naszych łazienkach?

Kosmetyki z mlekiem wielbłąda

Śluz ślimaka, jad węża... Kosmetologia korzysta z wielu nieoczywistych składników, także kontrowersyjnych. Jednak o ile raczej zdążyłyśmy się już oswoić z pielęgnacyjnymi rozwiązaniami z Korei, tak ten "trend" na niejednej twarzy wywoła zdumienie. Chodzi o camel milk, czyli... wielbłądzie mleko.

Choć mało znane w naszym kraju, mleko wielbłąda ma szereg cennych właściwości. Zawiera dziesięć razy więcej żelaza i trzy razy więcej witaminy C niż krowie - jednak najciekawsze jest to, że doskonale sprawdza się w pielęgnacji skóry. Już przed wiekami Beduini używali go, by chronić skórę przed bolesnymi oparzeniami. Współczesne badania wykazały, że mleko wielbłąda ma korzystny wpływ na wiele problemów skórnych - łagodzi stany zapalne i zmiany trądzikowe, przyspiesza gojenie ran i wspiera procesy regeneracyjne skóry, nawilżając ją i poprawiając jej elastyczność.

Potencjał wielbłądziego mleka został dostrzeżony przez firmy kosmetyczne - świetnym przykładem jest australijska marka The Camel Milk Co., jak sama nazwa wskazuje, specjalizująca się w produkcji kosmetyków opartych na tym składniku. Jednak camel milk zwraca uwagę również w innych częściach świata - kremy z jego zawartością znajdziemy m.in. w ofercie koreańskiej marki TonyMoly

Choć popyt na wielbłądzie mleko rośnie, nie da się ukryć, że jest to produkt luksusowy - wysokie koszty produkcji i transportu sprawiają, że produkty z camel milk są stosunkowo mało popularne w Europie. Niewykluczone jednak, że wkrótce się to zmieni. Tymczasem z pomocą przychodzą sklepy internetowe.

Poniżej kosmetyki z mlekiem wielbłąda, które można zamówić przez internet:

Od lewej: NEOGEN, Camel Milk White Volume, Rozjaśniający krem do twarzy, 185 zł; TonyMoly, Premium Rx Camel Milk Cream, ok. 62 zł; The Camel Milk Co., Masło do ciała, ok. 65 zł; Oleanat, Krem do twarzy i ciała z mlekiem wielbłąda, ok. 60 zł.

Zobacz też: Internet oszalał na punkcie jej skóry! Wizażystka zdradziła, jakich kosmetyków używa

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecamy też wysoko oceniane kremy nawilżające z KWC:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 kwietnia 2019, 16:18

Zobacz także

Nasze propozycje