Poprzedni artykuł: Masz wrażliwą cerę? Tych składników unikaj! Następny artykuł: Usuwanie tatuażu - jakie są metody?

Kosmetyki z prebiotykami – dlaczego warto ich używać?

Pielęgnacja, , tagi: Apart, kosmetyki probiotyczne, prebiotyki
Prebiotyki są coraz chętniej wykorzystywane w kosmetyce – odpowiednio dobrane, mogą mieć zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry. Sprawdź, dlaczego warto się nimi zainteresować.

W rzeczywistości, w której mamy do czynienia z coraz liczniejszymi przypadkami alergii i różnego rodzaju problemami dermatologicznymi, takimi jak trądzik czy łuszczyca, wzrasta potrzeba poszukiwania nowych sposobów walki z uciążliwymi przypadłościami, a także efektywnej pielęgnacji skóry. Coraz większą popularność w kosmetyce zyskują prebiotyki – na czym polega ich fenomen?

Kosmetyki prebiotyczne pomagają efektywniej dbać o skórę. Prebiotyki pobudzają rozwój prawidłowej mikroflory skóry, tworząc aktywną barierę między powierzchnią skóry, a czynnikami zewnętrznymi. Zapobiegają namnażaniu się szkodliwych bakterii, dzięki czemu spada ryzyko wystąpienia infekcji. Kosmetyki do mycia i kąpieli, które w tradycyjnym wydaniu często niszczą dobrą florę bakteryjną, wzbogacone prebiotykami stają się bardziej łagodne, odbudowując ją i wzmacniając.

Doceniając dobroczynne właściwości prebiotyków, marka Apart Natural od wielu lat tworzy serię żeli pod prysznic - PREBIOTIC. W tym sezonie zobaczymy je w zupełnie nowej odsłonie.Ekstrakty z kwiatów zastąpiły dotychczasowe ekstrakty z owoców. Produkty z serii PREBIOTIC nie tylko nawilżają, ale także chronią i pielęgnują skórę podczas mycia. Żele są dostępne w 4 wariantach zapachowych - wszystkie znajdziesz w naszej galerii.

W ofercie marki nie zabrakło też produktów z prebiotykami dla mężczyzn - w skład linii APART NATURAL-PREBIOTIC For Men znalazły się żele pod prysznic w 3 wariantach zapachowych: Minerały morskie i chmiel, Żen-szeń i imbir oraz Rokitnik i guarana. 

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje