Poprzedni artykuł: Masz trądzik i opuchniętą twarz? To mogą być objawy choroby, na którą... Następny artykuł: Twój telefon może powodować... zmarszczki. Na szczęście wiemy, jak tem...

Wcale nie krem nawilżający - to ten kosmetyk powinnaś mieć przy sobie w samolocie!

Pielęgnacja, , tagi: krem z filtrem
Przed wami wyjazd na wakacje? Sprawdźcie, jak nie zaszkodzić swojej skórze już na samym początku urlopu...

Przed rozpoczęciem podróży samolotem warto się do niej dobrze przygotować. Po pierwsze należy zadbać o dobre nawilżenie skóry, dlatego trzeba pić wodę, jak również stosować kremy nawilżające np. z kwasem hialuronowym czy aloesem. Przydatna jest również woda termalna. Nie możemy zapomnieć także o ustach, które powinny być pokryte pomadką ochronną.

Okazuje się jednak, że warto też mieć przy sobie kosmetyk, o którym zazwyczaj nie zapominamy przed wyjściem na plażę, ale nie zastanawiamy się nad jego użyciem w trakcie lotu. Mowa o kremie z filtrem!

Polecamy:  Doskonale chronią skórę przed mocnym słońcem i wyrównują kolor cery. Poznajcie kremy tonujące!

Krem z filtrem w trakcie lotu samolotem

Dermatolodzy alarmują, że stosowanie kremów z filtrami jest niezmiernie ważne również w samolocie. To dlatego, że podczas lotu jesteśmy bliżej warstwy ozonowej, a co za tym idzie, jesteśmy bardziej narażone na działanie promieni UVA. Nie tylko wysokość ma tutaj znaczenie. Po prostu większość szyb w samolotach nas też przed tym promieniowaniem nie chroni. Na jego działanie są najbardziej narażeni piloci, ale powinny uważać także osoby siedzące przy oknie. Pomimo tego, że promienie UVA (w odróżnieniu od UVB) nie powodują bolesnych zmian, to jednak działają nawet na skórę właściwą. Przez to mogą powodować fotostarzenie, reakcje alergiczne na słońce, zaburzenia pigmentacji, a nawet nowotwory skóry. 

Polecamy:  To konkurencja dla słynnego płynu micelarnego Biodermy? tak Twierdzą Wizażanki

Mówiąc, że przed wejściem do samolotu warto aplikować krem z filtrem nie mamy na myśli jedynie kremu do twarzy, ale na całe ciało. Co więcej, podczas długiej podróży warto ponawiać aplikację. 

Zobacz także: Czeka cię długa podróż? Oto 5 rzeczy, które warto mieć przy sobie

Mamy dla was sprawdzone propozycje kremów z filtrami. Polecamy te z SPF 50-30. 

kremy z filtrami

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 marca 2019, 13:29

Zobacz także

Nasze propozycje