Poprzedni artykuł: Bambusową szczoteczkę do zębów kupimy teraz w Rossmannie! Następny artykuł: Test redakcji: olejek Emolium Dermocare - must-have dla posiadaczek sk...

Laser frakcyjny – efekty, opis zabiegu, cena, przeciwwskazania

Pielęgnacja,
,
, tagi: laser frakcyjny
Zabieg laserem frakcyjnym CO2 usunie zmarszczki i pierwsze oznaki starzenia się skóry, a nawet głębokie blizny i bruzdy. Jak wygląda zabieg laserem, ile kosztuje i kiedy nie można go wykonywać?

Laser frakcyjny to urządzenie, które wykorzystuje się do poprawy kondycji naszej cery. Polecany jest zarówno dla osób z cerą dojrzałą, jak i problematyczną. Najczęściej wykorzystywany jest to niwelowania zmarszczek i przebarwień, a także usuwania blizn, na przykład potrądzikowych. Laser frakcyjny nie sprawdzi się jednak u każdego, jest wiele przeciwwskazań do jego stosowania. Sprawdźcie, jakie efekty dają zabiegi laserem frakcyjnym CO2.

laser frakcyjny

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym?

Na początku skóra zostaje dokładnie oczyszczona i zdezynfekowana. Następnie wykonywany jest najważniejszy etap zabiegu, czyli uszkadzanie skóry za pomocą lasera. Na koniec na twarz pacjenta, bądź inne miejsce zabiegu, nakładana jest maska łagodząca. Zazwyczaj zabieg laserem frakcyjnym trwa od 20 minut do godziny. Niestety jest on dosyć bolesny, a skóra jest podrażniona po zabiegu minimum kilka godzin.

Do zabiegu wykorzystywane są dwa rodzaje lasera:

 • laser frakcyjny ablacyjny, który silne działa wewnątrz oraz na powierzchni skóry i jest przeznaczony do głębokich zmian skórnych,
 • laser frakcyjny nieablacyjny, który uszkadza skórę jedynie wewnątrz, stosowany do zmarszczek i płytkich blizn.

Jakie efekty daje zabieg laserem frakcyjnym?

Laser frakcyjny to urządzenie, które ma szerokie i wszechstronne zastosowanie. Zabiegi najczęściej wykonywane są w okolicach twarzy, szyi i dekoltu. Ten rodzaj lasera stosowany jest głównie na bruzdy i blizny. Seria zabiegów pozwala się cieszyć zdecydowanie gładszą skórę. Świetnie sobie radzi również z utratą jędrności skóry i zmarszczkami. Usuwa również inne oznaki starzenia się skóry, takie jak przebarwienia, ziemista cera, plamy pigmentacyjne. Po zastosowaniu lasera frakcyjnego skóra jest wyraźnie napięta, a kontur odświeżony.

Do delikatnego odświeżenia i napięcia skóry wystarczający jest już jeden zabieg o dość niskich parametrach. Przy głębokich bliznach i bruzdach zazwyczaj potrzebna jest seria zabiegów i wykorzystanie lasera frakcyjnego ablacyjnego.

Przeciwwskazania do zabiegu laserem frakcyjnym

Zabieg laserem frakcyjnym nie sprawdzi się u każdego. Istnieje kilka istotnych przeciwwskazań do wykonania tego typu zabiegu. Nie powinno się stosować lasera frakcyjnego w przypadku:

 • ciąży i karmienia piersią,
 • padaczki,
 • chorób nowotworowych, 
 • posiadania rozrusznika serca
 • otwartych ran,
 • stosowania witaminy A i beta-karotenu do 2 tygodni przed zabiegiem,
 • stosowania niektórych antybiotyków i środków fotouczulających do 3 tygodni przed zabiegiem,
 • przyjmowania leków rozrzedzających krew,
 • spożywania alkoholu 24 godziny przed zabiegiem,
 • chorób skóry, takich jak bielactwo czy łuszczyca,
 • kuracji doustnej retinoidami do 6 miesięcy przed zabiegiem.

Zobacz także:Pielęgnacja skóry z wykorzystaniem lasera.

Cena zabiegu laserem frakcyjnym

Zabieg wykonywany laserem frakcyjnym jest bardzo kosztowny. Ceny zabiegów za małe partie ciała, takiej jak na przykład czoło, wahają od około 150 do kilkuset złotych. Jeśli chcielibyśmy wykonać zabieg na większym polu, gdzie w grę wchodziłaby twarz i dekolt koszt rośnie do około 2000 złotych. Niekiedy do pełnego efektu konieczne jest wykonanie serii kilku zabiegów. Wtedy warto skorzystać z pakietów na preferencyjnych warunkach.

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

1 czerwca 2020, 07:52

Nasze propozycje