Poprzedni artykuł: Hitowe maseczki z Instagrama trafiły do Biedronki! Kosztują mniej niż... Następny artykuł: "Z każdym dniem blizny potrądzikowe stają się mniej widoczne" - jakie...

Kleresca - zapamiętaj tę nazwę. Ta metoda to przełom w leczeniu trądziku!

Seria tych zabieg pozwala wyleczyć nawet najbardziej uciążliwe formy trądziku. Sprawdź, na czym polega Kleresca!

Kleresca to przełom w leczeniu trądziku! Seria naświetlań pozwala na całkowite usunięcie zmian zapalnych. W ciągu 6 do 18 tygodni po zakończeniu leczenia skóra pacjenta stopniowo się regeneruje i oczyszcza. A uzyskany efekt, czyli piękna cera, utrzymuje się przez co najmniej sześć miesięcy. Zabieg jest bezbolesny, a pojawiające się po nim lekkie zaczerwienienie twarzy znika po około godzinie.

Zobacz także: To lekarstwo wyleczy najgorszy trądzik! Sprawdź, dlaczego warto o nie zapytać lekarza

Na czym polega zabieg Kleresca?

Przed zabiegiem, na dokładnie oczyszczoną twarz pacjenta nakładany jest pomarańczowy żel fotokonwertujący. Brwi przed rozjaśnieniem zabezpieczane zostają wazeliną, a oczy są osłonięte specjalnymi naklejkami lub okularkami. Następnie rozpoczyna się trwające około 10 minut naświetlanie światłem LED-owym o zróżnicowanej długości fal. W trakcie zabiegu  energia świetlna wchodzi w interakcję z żelem, przekształcając się w pulsującą, fluorescencyjną energię, która pobudza regenerację skóry i niszczy odpowiedzialne za powstawanie krostek bakterie. Ponadto, wnikając w głąb skóry właściwej, pobudza wytwarzanie kolagenu, wspomagając wygładzanie blizn potrądzikowych i zmarszczek oraz oprawiając elastyczność skóry.

Zabiegi Kleresca wykonuje się dwa razy w tygodniu przez okres sześciu tygodni. A ich efekty stają się widoczne w ciągu 6-18 tygodni po zakończeniu naświetlań. Cera jest piękna przez co najmniej sześć miesięcy.

Zobacz także: Jak szybko wyleczyć pryszcza? Inaczej traktuj cystę, inaczej grudkę!

Zabiegi Kleresca zyskują coraz większą popularność. Wykonywane są w gabinetach dermatologicznych i klinikach medycyny estetycznej w Wielkiej Brytanii, Danii, Hiszpanii, Austrii... W Polsce niestety terapia ta jeszcze nie jest dostępna, ale spodziewamy się, że wkrótce to się zmieni.

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 kwietnia 2019, 14:21

Zobacz także

Nasze propozycje