Poprzedni artykuł: Wizażanki przetestowały kosmetyki marki Nature Box. Jak je oceniły? Pr... Następny artykuł: "Silny specyfik do walki z sebum" - ten kosmetyk kupisz teraz o 40 pro...

Manicure hybrydowy w domu - jak wybrać lampę?

Pielęgnacja,
,
, tagi: manicure, manicure hybrydowy w domu, manicure hybrydowy
Chciałabyś zacząć robić paznokcie hybrydowe w domu? Jeśli tak jest, to z pewnością będziesz musiała kupić odpowiednią lampę utwardzającą hybrydę. Warto sprawdzić, jaki model sprawdza się najlepiej oraz na co podczas jej zakupu powinnaś zwrócić uwagę.

Skompletowanie zestawu do samodzielnego manicure'u hybrydowego wcale nie jest takie trudne, jednak nie zawsze warto decydować się na najtańsze produkty. W przypadku lampy do utwardzania lakieru, niektóre modele możemy kupić już za około 20-30zł. Jednak czy oby na pewno spełni ona nasze oczekiwania?

Lampy LED

Moc lamp LED dostępnych na rynku zaczyna się już od 6W czy 9W, warto jednak wybierać te o jak najwyższej mocy: 12W, 24W, 36W lub 48W, a w szczególności te powyżej 24W. Wtedy możemy być spokojne o utrwalenie lakieru oraz brak marszczeń na paznokciach. Atutem modeli z wysoką mocą jest przede wszystkim krótki czas utwardzania lakierów. Najlepsze lampy utwardzają już... w 5 sekund, co pozwoli nam zaoszczędzić dużo czasu.

Lampy UV do manicure'u hybrydowego

Klasycznym modelem lampy utwardzającej lakiery hybrydowe oraz żele jest UV. Posiada ona moce naświetlania 9W, 18W i 36W. Nie warto jednak wybierać tych o mocy 9W, ponieważ bardzo słabo utwardzają lakiery, co powoduje ich marszczenie i schodzenie z paznokci. W przypadku tego modelu zdecydowanym faworytem są te o mocy 36W, które zawsze zapewnią nam idealne utwardzenie w 120 sekund. Ponadto ważnym elementem tego typu lamp są również żarówki, które w momencie pojawienia się na nich ciemnego nalotu trzeba wymienić, gdyż oznacza to jej zużycie.

Lampy LED typu mostek

Obecnie mostki LED są najczęściej wybieranymi przez nas modelami. Wszystko za sprawą ich praktycznej wielkości, dzięki której możemy zabrać je nawet na wakacje, w celu poprawienie uszkodzonych paznokci. Warto jednak pamiętać, że lepszą opcją będzie używanie ich jedynie w podróży. Czemu? Ich ogromną wadą jest niska moc, czyli przeważnie 6W lub 9W, co powoduje problemy z utwardzeniem lakieru. Ponadto z powodu wielkości oraz nierównomiernemu rozpraszaniu się światła w mostkach najlepiej jest utrwalać lakiery, wkładając tam każdy palec oddzielnie, co jest bardzo czasochłonne w przypadku robienia wszystkich paznokci u rąk lub nóg.

Lampy LED + CCFL

Lampy LED + CCFL są połączeniem światła LED i UV, dzięki któremu otrzymujemy perfekcyjne utrwalenie lakieru oraz żelu. Ich zaletą są diody LED wraz ze świetlówką CCFL w kształcie spirali, mającej za zadanie równomierne rozproszenie światła, tak by dotrzeć w każdy zakamarek naszych paznokci. Cena tego typu lampy to około 80 zł, ale zdarzają się tańsze promocyjne modele. Jej najpopularniejszy kształt, to diament doskonale prezentujący się z zewnątrz i świetnie sprawdzający się od wewnątrz.

Lampy dual LED 48W

Ten model jest obecnie uważany za najlepszy na rynku, który oczywiście adekwatnie do jakości jest najdroższy i kosztuje ponad 100 zł. Jednak w tej cenie otrzymamy perfekcyjne utrwalenie wszelkiego rodzaju lakierów hybrydowych oraz żeli. Wszystko to za sprawą diod LED, łączących w sobie moc lamp LED i UV, a także sensorów ruchu, magnetycznemu spodowi, wentylacji i kilku trybów utwardzania.

Źle utwardzona hybryda - skutki

Coraz częściej u wielu kobiet pojawiają się reakcje alergiczne na lakiery hybrydowe, wiele z nich to rzeczywiście uczulenie na jeden ze składników lakierów. Jednak ich większa część spowodowana nieprawidłowo utwardzonym lakierem. Niejednokrotnie kobiety używają za słabych lamp lub nie wymieniają w nich żarówek, wystarczy do tego dodać pokaleczone, nieumiejętnie wycięte skórki i reakcja alergiczna gwarantowana.

Dodatkowym minusem korzystania z lamp o zbyt słabej mocy jest obniżona trwałość wykonanej stylizacji paznokci, która mogła być wykonana idealnie w każdym calu, jednak z powodu źle utwardzonego lakieru cały efekt szybko się psuje. Kolejną wadą lampy o słabej mocy jest marszczenie się np. białych lub czarnych lakierów, które z powodu większej ilości pigmentu potrzebują lampy o wysokiej mocy. Jeśli więc chcemy, by nasz manicure hybrydowy był trwały, warto zainwestować więcej pieniędzy w profesjonalny sprzęt.

Źródło zdjęcia: Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 stycznia 2019, 01:28

Zobacz także

Nasze propozycje