Poprzedni artykuł: Trądzik na wybiegu? Ta modelka udowadnia, że to możliwe i... normalne! Następny artykuł: Gwiazdy pokochały oil pulling i nic dziwnego - to świetny sposób na bi...

Ten koreański masaż zmienia... rysy twarzy. Jak to możliwe?

Zmiana wyglądu twarzy bez skalpela - niemożliwe? Tylko zobaczcie ten koreański masaż...

Masaże twarzy to bardzo popularna forma pielęgnacji w krajach Dalekiego Wschodu. Koreanki i Japonki dobrze wiedzą, że to nie zmarszczki są ich największym wrogiem, ale zanikający z wiekiem owal twarzy - praca nad mięśniami twarzy pomaga spowolnić ten proces. Ale czy za pomocą masażu można zmienić rysy twarzy? Choć brzmi to nieprawdopodobnie, wygląda na to, że jest to możliwe.

W ostatnim czasie w zachodnich mediach zrobiło się głośno o Ryu Bae, zwanej też "The Star-Face Maker" - jej SPA w centrum dzielnicy Gangnam (tak, tej z piosenki!) jest miejscem, w którym można w dosłownym sensie odmienić swoją twarz bez ingerencji skalpela. Kluczem są specjalne, intensywne masaże oraz specyficzne podejście Bae, która uważa, że twarz i jej symetria odzwierciedlają stan naszego zdrowia. Celem jej zabiegów jest poprawa jednego i drugiego. No dobrze, ale jak to właściwie działa?

Zdaniem Ryu, wiele zaburzeń symetrii i kształtu twarzy ma charakter nabyty - ludzkie kości są plastyczne i mogą w pewnym zakresie zmieniać kształt w miarę upływu czasu, także wskutek złych nawyków. Np. wydłużenie twarzy może mieć związek z permanentnie zbyt dużym napięciem w obszarze szyi i ramion. Bae oferuje swoim klientom masaże, które poprzez regularny nacisk na kości i wzmocnienie mięśni są w stanie wizualnie poprawić rysy twarzy.

Źródło zdjęcia: Byrdie.com.uk

"Kuracja zmieniająca rysy twarzy" jest dobierana indywidualnie, jednak zawsze jest to więcej niż jeden zabieg - łącznie potrzeba kilkadziesiąt godzin masowania, by zobaczyć rezultaty. Warto zauważyć, że masaże są nie tylko zewnętrzne, ale również wewnętrzne - sile nacisku poddaje się m.in. dziąsła i wewnętrzną część policzków. Klienci Bae zapewniają, że zabiegi nie są bolesne, lecz relaksujące.

Źródło zdjęcia: Byrdie.com.uk

Masaże w koreańskim SPA zdecydowanie nie należą do tanich - cena pojedynczego zabiegu wynosi nawet 1000$ (a więc ponad 4000 zł!). Osoby, które postanowiły zaufać Ryu uważają, że warto - rzeczywiście na zdjęciach "przed i po" można się doszukać pewnej różnicy. Przyznajemy, że koncepcja masażu poprawiającego rysy twarzy jest interesująca i - kto wie - być może z czasem rozpowszechni się także na Zachodzie.

Co sądzicie o takim masażu? Wierzycie, że naprawdę może poprawiać rysy twarzy?

Zobacz też: Korekta nosa bez operacji? Z tym gadżetem to możliwe - rezultat jest szokujący!

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 kwietnia 2019, 16:43

Zobacz także

Nasze propozycje