Poprzedni artykuł: Relaksująca kąpiel skończyła się... bolesnymi oparzeniami. Prawdopodob... Następny artykuł: Depilacja miejsc intymnych. Jak wybrać dobre urządzenie IPL?

Sprawdzony sposób na pryszcze za grosze - masz to w swojej łazience?

Pielęgnacja, , tagi: trądzik, kosmetyki apteczne
Nie tylko cynkowa i ichtiolowa! Ta maść za kilka złotych świetnie radzi sobie z uporczywymi wypryskami - sprawdzałyście?

Szukasz skutecznego sposobu na pryszcze? Czasem najlepsze "kosmetyki" można znaleźć w aptece i wcale nie mamy na myśli specjalistycznych leków na receptę. Ta maść przyspiesza gojenie nawet najbardziej problematycznych wyprysków i w dodatku kosztuje grosze.

Maść tormentiol - tani sposób na pryszcze?

Prawdopodobnie wszystkie z nas słyszały o świetnych właściwościach maści cynkowej, niejedna ma też na podorędziu maść ichtiolową, ale o tym specyfiku nie mówi się tak dużo i często. Tymczasem tormentiol bywa nieocenioną pomocą w przypadku uporczywych, trudno gojących się niedoskonałości - zwłaszcza tych ukrytych pod skórą. Substancją aktywną w tej maści jest wyciąg z kłącza pięciornika, który łagodzi stany zapalne i sprawdza się w pielęgnacji skóry ze skłonnością do łojotoku. Tlenek cynku przyspiesza procesy regeneracyjne, a ichtiol ma działanie przeciwzapalne i hamuje namnażanie się bakterii.

Tormentiol można kupić bez recepty w każdej aptece - tubka zazwyczaj kosztuje ok. 8-9 zł i jest bardzo wydajna, ponieważ maść należy stosować wyłącznie punktowo. Najlepiej nakładać ją na noc na uporczywe wypryski - dodatkowo można zakleić plasterkiem, by zapobiec roznoszeniu się maści po twarzy w trakcie snu. Tormentiol można stosować maksymalnie 10 dni z rzędu.

Skuteczne działanie tormentiolu potwierdzają też użytkowniczki forum Wizaz.pl:

Maść Tormentiol zagościła w mojej łazience na dobre. Oczywiście posiadam też inne specyfiki na pryszcze, jednak ona naprawdę czyni cuda! (...)  Gdy coś pojawia mi się na czole, smaruję na noc i rano nie ma już śladu po zmianach. Mam cerę mieszaną, działa na nią świetnie - hooneykaa

Tormentiol stosuję, gdy czuje, że coś mi rośnie - jakaś krostka n.p na buzi. Szybką atakuję ją maścią i po kilku dniach śladu po niej nie ma - m.a.r.t.a.

Uwaga dziewczyny: pamiętajcie, że w przypadku nasilonych zmian, które nie chcą się goić, należy zawsze zasięgnąć porady lekarza dermatologa.

Dbając o gładką cerę należy też zwracać uwagę na makijaż - polecamy pudry i podkłady mineralne, które nie zapychają skóry:

podkłady mineralne

Od lewej:  L'Oréal Paris, True Match Minerals, Skin Improving Foundation, 59,99 zł (zobacz opinie w KWC); Annabelle Minerals, Mineralny podkład matujący, 30 zł (zobacz opinie w KWC); Bare Minerals, Podkład mineralny w pudrze, 92 zł (zobacz opinie w KWC); Gosh, Mineral Powder, 45 zł (zobacz opinie w KWC), Lorigine, Magnificent, podkład mineralny, cena: ok. 70 zł (zobacz opinie w KWC).

Zobacz też: Masz suche, spękane usta? Ten produkt je uratuje

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 16:40

Zobacz także

Nasze propozycje