Poprzedni artykuł: Ta maseczka wymiata zaskórniki z twarzy! Wizażanka: 'W dotyku jest jak... Następny artykuł: Wakacyjne rozświetlenie przez cały rok. Te produkty podbiły Instagram!...

Powstały pierwsze maseczki w płachcie na okolice bikini!

Maseczki Deep V mają tak dobry skład, że spokojnie można je aplikować na twarz. A jak działają na okolice bikini?

Kiedy usłyszeliśmy o tym produkcie, pomyśleliśmy, że nie ma chyba nic bardziej zbędnego. Bo czy okolice bikini faktycznie potrzebują specjalnie im dedykowanych maseczek w płachcie? Po chwili zastanowienia i wczytaniu się w skład esencji, którą są nasączone maseczki amerykańskiej marki Oui Shave, doszliśmy do wniosku, że - choć może nie jest to produkt "pierwszej potrzeby" - przydałby się niejednej kobiecie. I to zwłaszcza latem!

Jak działają maseczki na okolice bikini?

Usuwanie zbędnego owłosienia z okolic bikini wiąże się z ryzykiem dość nieprzyjemnych bezpośrednich konsekwencji i możliwych przykrych skutków ubocznych. Nawet jeśli w odpowiedni sposób zgolimy sobie włoski w pachwinach albo użyjemy przeznaczonych specjalnie do ich usunięcia kremów do depilacji, może w tym miejscu pojawić się podrażnienie i zaczerwienienie. Włoski w okolicach bikini często też wrastają w skórę, powodując powstanie nieestetycznych i bolesnych stanów zapalnych.

Maseczki Deep V marki Qui Shave mają zapobiegać wszystkim tym dolegliwościom. Dwa płatki z biocelulozy, które należy na 15-20 minut nałożyć na skórę w okolicach bikini, są nasączone między innymi:

  • zapobiegającym wysychaniu skóry glikolem butylenowym i lecytyną sojową,
  • znanym ze swoich właściwości przeciwzapalnych niacynamidem, który przyspiesza także gojenie skóry oraz
  • tonizującym i działającym antyoksydacyjnie ekstraktem z róży.

Zobacz także: Depilacja okolić bikini to dla ciebie trudny temat? Zebraliśmy odpowiedzi na wszystkie twoje pytania!

Maseczki Deep V nie tylko zmniejszą podrażnienie skóry w pachwinach po depilacji, ale sprawią też, że będzie ona ładniej wyglądała. Dzięki nim powinno również zmniejszyć się prawdopodobieństwo wrastania włosków w tym miejscu. Niestety, maseczki Qui Shave są dostępne tylko w USA i Kanadzie. Możemy jednak spróbować osiągnąć podobny efekt pielęgnacyjny. Wystarczy chusteczki higieniczne nasączyć mieszaniną żelu aloesowego, hydrolatu z róży oraz serum z niacynamidem i cynkiem.

Spróbujecie?

Zdjęcie główne: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 września 2019, 23:10

Nasze propozycje