Poprzedni artykuł: Olejek rozmarynowy – jak działa na włosy i skórę? Następny artykuł: Fryzury intymne – wzory i sposoby cięcia

Ta domowa maska oczyści twoją cerę z zaskórników i porastającego ją meszku!

Farah Dhukai pokazała, jak z pomocą dostępnych w kuchni składników, dokładnie oczyścić cerę z zaskórników. Gwiazda sieci zapewnia, że jej metoda gwarantuje piękną cerę bez podrażnień!

Farah Dhukai słynie ze swoich pielęgnacyjnych eksperymentów. Niedawno gwiazda internetu opublikowała na Instagramie kolejny przepis na czystą cerę. Dhukai podzieliła się ze swoimi fanami recepturą na dość niezwykłą typu peel off. By ją wykonać, trzeba  między innymi zaopatrzyć się w popularny i niedrogi składnik dressingów do sałatek, lodów i cukierniczych wypieków. Farah zapewnia, że proponowana przez nią maska nie tylko dokładnie oczyszcza skórę, ale też bez podrażniania usuwa z niej włoski. 

Zobacz także: Nie musisz wydawać 15 zł na maskę w płachcie. Taniej zrobisz ją w domu!

Domowa maska peel off

Najważniejszym składnikiem maski peel off Dhukai jest guma ksantanowa (xanthan gum). Ten pozyskiwany w procesie fermentacji cukrów wielocukier to jeden z trzydziestu najczęściej stosowanych w Unii Europejskiej i USA składników żywności. Można go znaleźć sosach, dressingach do sałatek, lodach, wypiekach. Jego główną właściwością jest spajanie tłuszczu i wody. Dzięki tej jego "umiejętności" między innymi ciastka z nadzieniem nie rozpadają się, a chleb bezglutenowy się nie kruszy. Guma ksantanowa jest także wykorzystywana przez przemysł kosmetyczny do produkcji szamponów do włosów lub tuszów do rzęs

A co oprócz gumy ksantanowej w proszku jest potrzebne, żeby przygotować maskę Farah Dhukai? 

  • papierowe chusteczki (Farah używa białej chusteczki i czerwonej serwetki, ale kolor zapewnia tylko wizualny efekt i nie ma wpływu na pielęgnacyjną skuteczność maski)
  • zielona herbata w torebce
  • dwie łyżki wrzątku

Herbatę umieszczamy w miseczce i zalewamy dwoma łyżkami wrzątku. Po kilku minutach wyjmujemy torebkę i dodajemy do zaparzonej herbaty czubatą łyżeczkę gumy ksantanowej (kupisz ją za mniej niż 5 zł w sklepach z żywnością i półproduktami spożywczymi online). Mieszamy zawartość miseczki, aż przyjmie postać jednolitej, kleistej masy. Smarujemy nią twarz, po czym naklejamy paski pociętej uprzednio chusteczki. Następnie smarujemy glutowatą masą naklejoną na twarz chusteczkę i ponownie nakładamy na nią kolejne paski. Powtarzamy czynność tak, by ostatecznie mieć na twarzy trzy warstwy chusteczek i cztery warstwy maski z gumą ksantonową. Teraz trzeba poczekać aż maska zastygnie i – kiedy będzie już twarda i sztywna – ostrożnie zdjąć ją z buzi. W ten sposób usuwamy ze skóry i wągry, i włoski. 

Zobacz także: Farah Dhukai pokazała zdjęcie z dzieciństwa. Gwiazda zdradziła też, że była prześladowana za wygląd i... zapach!

My mamy ochotę przetestować maskę Farah. A wy co myślicie o jej patencie na zaskórniki i niechciane włoski?

Zdjęcia: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

29 stycznia 2020, 10:11

Nasze propozycje