Poprzedni artykuł: Płyn oczyszczający z... miodu! A właśnie, że tak :) Wypróbuj 5 bardzo... Następny artykuł: Jak zatrzymać zapach perfum na dłużej? Mamy 5 (naprawdę skutecznych!)...

Masz trądzik i ciągłe problemy z cerą? MUSISZ ograniczyć te produkty!

Pielęgnacja, , tagi: trądzik, dieta na cerę
Nie bez powodu mówi się, że człowiek „jest tym, co je”. Brzmi to może jak przestarzałe powiedzenie, ale jest w nim wiele prawdy. Ale to, co spożywamy naprawdę ma wpływ na naszą skórę. Bo kondycja naszej cery zależy nie tylko od tego, czym ją smarujemy, ale również od tego, co jej dostarczamy.

Trądzik w wielu przypadkach nie jest tylko kwestią buzujących w organizmie hormonów. Podobnie jak różnego rodzaju wysypki na dekolcie, plecach czy też ramionach. To kwestia diety, ale również alergii pokarmowych. Niektóre produkty mogą Cię na razie niewinnie uczulać, ale później istnieje szansa, że problem się nasili.

Na własnej skórze zaobserwowałam, że wstrzymanie się od jedzenia pewnych produktów potrafi zdziałać cuda. Zdecydowałam, że podejmę wyzwanie, w którym chodziło o odstawienie słodyczy i ograniczenie cukru w innych pokarmach na cały miesiąc. Cukrowy detoks, ku mojemu zdziwieniu, naprawdę zadziałał.

Kiedyś po zjedzeniu batona oblanego czekoladą lub zwykłej czekolady, moja cera zaczynała wariować. Pojawiały się na niej krostki i przez najbliższy tydzień musiałam się z nich leczyć. Przeżywałam istną gehennę... Po tym, jak cztery razy przebrnęłam przez miesiąc bez słodyczy, teraz nawet po zjedzeniu słodyczy o wysokiej zawartości kakao, moja buzia nadal pozostaje nieskazitelnie gładka.

Ale cukrowe grzeszki to nie jedyne pokusy żywieniowe, które sprawiają, że nasza skóra szarzeje i pojawiają się na niej nieestetyczne wypryski. W naszej galerii znajdziecie pozostałe przykłady – niektóre nie są tak oczywiste, jak można przypuszczać.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

18 lutego 2019, 02:50

Zobacz także

Nasze propozycje