Poprzedni artykuł: Tak pachnie blask. Sprawdź kolekcję zapachów W.KRUK Następny artykuł: Ten rodzaj zmarszczki może pojawić się już na czole 20-latki. Jak jej...

Jaką metodę domowej depilacji wybrać?

Pielęgnacja, , tagi: depilacja, Braun, depilacja depilatorem, depilacja IPL
Metod na pozbycie się niechcianego owłosienia jest wiele. Jak wybrać najlepszą dla siebie? Podpowiadamy!

W zależności od potrzeb, kobiety decydują się na usuwanie niechcianych włosków za pomocą wielu dostępnych metod. Ich decyzje zależą m.in. od indywidualnych wymagań skóry, depilowanego obszaru, rodzaju włosków czy ilości czasu, którym dysponują. Bardzo często są to metody, które mogą zastosować w domu.

Depilacja w domu metodą IPL

Depilacja metodą IPL (Intense Pulsed Light) daje trwały efekt gładkiej skóry. Urządzenie wykorzystuje technologię IPL, która działa na melaninę – brązowy barwnik występujący w cebulkach włosów, trwale je osłabiając. Z tego względu efekty depilacji najszybciej będą widoczne u kobiet o jasnej karnacji i ciemnych włoskach. Z tej metody można korzystać przy usuwaniu włosków z niemal każdej części ciała, także na twarzy. Zabieg jest prawie bezbolesny, pod warunkiem, że dokładnie ogolimy skórę przed użyciem depilatora.

Z depilacji IPL nie mogą korzystać:

  • kobiety o jasnych włoskach lub bardzo ciemnej karnacji
  • nastolatki,
  • kobiety w ciąży lub w okresie karmienia.

Przed jej zastosowaniem trzeba pamiętać o zapoznaniu się ze wskazówkami producenta.

Jak wybrać depilator IPL?

Gdy zabieg wykonujemy samodzielnie w domu, ważne jest, aby urządzanie posiadało:

  • wbudowany czujnik kolorytu skóry, który analizuje jej odcień i dostosowuje intensywność impulsu, 
  • czujnik kontaktu ze skórą, który uniemożliwi oddanie impulsu, gdy depilator nie dotyka skóry, 
  • rekomendacje organizacji zatwierdzających tego rodzaju urządzenia jak np. FDA (amerykańska Agencja Żywności i Leków).

Kupując urządzenie sprawdzajmy też jego wydajność, która określana jest w liczbie błysków, które generuje urządzenie – im wyższa, tym dłużej będziemy mogli go używać. Ważna jest także szybkość przeprowadzenia zabiegu, którą można sprawdzić na podstawie liczby oddawanych błysków w ciągu 1 minuty.

depilator ipl Braun

Braun Silk-expert pro 3, cena: ok. 1599 zł

Depilacja za pomocą depilatora elektrycznego

Metodą depilacji, która posiada grono oddanych zwolenniczek jest depilacja mechaniczna, która już dawno przestała kojarzyć się z długotrwałymi, bolesnymi zabiegami, o których mogły opowiadać nam mamy. Aktualnie rynek oferuje wiele urządzeń, które dzięki zaawansowaniu technologicznemu i obecnością w zestawie dodatkowych nasadek depilujących lub pielęgnujących, są w stanie zmienić ten rutynowy zabieg w przyjemne doznanie. Depilatory elektryczne mogą być stosowane przez osoby w różnym wieku, z tego względu są także odpowiednie dla np. nastolatek. Sprawdzą się także w przypadku kobiet o bardzo jasnych włoskach, czy tych przywiązanych do bardziej tradycyjnych form usuwania włosów. Depilatory będą odpowiednie dla kobiet, które chcą uniknąć „dni przejściowych” pomiędzy depilacjami i usuwać najkrótsze włoski, z którymi nie radzą sobie inne metody takie jak na przykład wosk. 

depilator elektryczny Braun

Braun Silk-epil 9, cena: ok. 490 zł

Jak wybrać depilator elektryczny?

Wybierając depilator, wiele użytkowniczek obawia się dyskomfortu podczas depilacji. Z tego powodu warto wybrać depilator zaawansowany technologiczne, który posiada szereg udogodnień. Pierwszą cechą, której powinniśmy szukać jest na pewno wodoodporność urządzenia. Stosowanie depilatora w wodzie łagodzi dyskomfort i pobudza wydzielanie endorfin. Sprzymierzeńcem osób początkujących są też specjalne nasadki, np. z rolkami masującymi, które rozmasowują skórę w trakcie depilacji lub z ostrzami golącymi, które pomagają w przyzwyczajeniu skóry do zabiegu. Stosunkowo nową funkcją jest wskaźnik siły nacisku, który pokazuje, czy prawidłowo używamy depilatora i pozwala na wydajniejszą depilację.

zdjęcia: materiały PR

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 listopada 2019, 04:09

Nasze propozycje