Poprzedni artykuł: Lawendowy scrub do stóp Następny artykuł: Wyciskasz pryszcze?

Mity dotyczące opalania

Uwaga! Obalamy 6 najpowszechniejszych mitów dotyczących słońca, opalania się oraz stosowania filtrów przeciwsłonecznych!

opalanie mity

Muszę się opalać, żeby uzupełnić braki witaminy D

Aby uzupełnić brak witaminy D nie musisz wylegiwać się na słońcu – jak wynika z badań wystarczy, że spędzisz na zewnątrz tylko 10 minut! Zamiast siedzieć kilka godzin w pełnym słońcu, po prostu podczas słonecznego dnia idź na krótki spacer albo wysiądź wcześniej z autobusu i przejdź 1-2 przystanki do pracy.

Przed wakacjami należy zahartować skórę w solarium

Przede wszystkim solarium niszczy skórę dużo bardziej niż słońce. Aby przygotować skórę do opalania stosuj specjalne kremy tzw. Sun Startery albo łykaj tabletki z beta karotenem, które nadadzą skórze ładny odcień, ułatwiają opalanie i odbijają promieniowanie słoneczne.

Jeśli będę stosować filtry przeciwsłoneczne to wrócę z urlopu biała!

Żaden krem z filtrem nie blokuje promieni słonecznych w 100%, jednak zdecydowanie warto je stosować. Przede wszystkim pomagają uniknąć poparzeń, a opalenizna na skórze pojawi się stopniowo i będzie bardziej trwała.

Jeśli siedzę pod parasolem to nie muszę stosować kremu z filtrem!

Parasol nie blokuje w 100% promieni słonecznych, a piasek i woda mocno je odbijają, dlatego nawet jeśli siedzisz w cieniu, warto posmarować skórę kremem z filtrem przeciwsłonecznym.

Osoby z ciemną skórą nie muszą stosować filtrów

Należy pamiętać, że opalanie znacznie zwiększa możliwość wystąpienia czerniaka oraz innych nowotworów złośliwych skóry. Promieniowanie słoneczne znacznie przyśpiesza proces starzenia się skóry, dlatego osoby, które często korzystają ze słońca i nie stosują filtrów przeciwsłonecznych muszą liczyć się z dużą ilością przebarwień posłonecznych oraz zmarszczek.

Kremem wodoodpornym wystarczy posmarować się 1 raz

Już po 20 minutach w wodzie krem wodoodporny traci połowę swoich właściwości ochronnych. Podczas osuszania skóry ręcznikiem ścierasz resztę kremu, dlatego po każdej kąpieli w morzu lub basenie należy ponownie posmarować się filtrem przeciwsłonecznym.

zdjęcia: 123rf

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

28 lutego 2020, 20:42

Nasze propozycje