Poprzedni artykuł: Hot trendy w przedłużaniu i zagęszczaniu rzęs Następny artykuł: Zregeneruj się po ciężkim dniu! Znamy doskonały sposób...

Moc roślinnych ekstraktów

Pielęgnacja, , tagi: Yves Rocher, ekstrakty roślinne
Skóra to żywy organizm - tak jak roślina. Naukowcy z laboratoriów Yves Rocher odkrywają wiele podobieństw pomiędzy jej funkcjonowaniem, a procesami jakie zachodzą w roślinach. To właśnie na bazie roślinnych inspiracji powstają wyjątkowe kosmetyki.

Ludzie i rośliny mają ze sobą wiele wspólnego – łączą nas wspólni przodkowie, a w naszych organizmach zachodzi wiele tych samych procesów: wzrostu, odnowy, produkcji energii. Żywa i naturalna cząsteczka roślinna zawsze znajdzie miejsce w złożonym mechanizmie życia skóry, która potrafi rozpoznawać to, co jest dla niej najlepsze.

Ekstrakty z roślin nie bez powodu znajdują szerokie zastosowanie w kosmetyce. Wykazują szereg zróżnicowanych właściwości - mogą nawilżać, łagodzić podrażnienia, spowalniać starzenie skóry, a także eliminować wolne rodniki.

Świat roślin i Yves Rocher są ze sobą związani od przeszło 50 lat. Eksperci Yves Rocher z powodzeniem poszukują niezwykłych właściwości roślin, które nazywają ich Geniuszem. Czerpią z tej różnorodności, aby odpowiedzieć na wszystkie potrzeby skóry. Efektem ich pracy są kosmetyki oparte na naturalnych składnikach roślinnych, których formuły mają udowodnioną skuteczność i są bezpieczne dla skóry. Jednym z takich produktów jest Żel-krem intensywnie nawilżający z linii Hydra Végétal.

Sekret skuteczności Żel-kremu to siła soków roślinnych, które dzięki niezwykłej zdolności wychwytywania cząsteczek wody tworzą w sercu skóry naturalne rezerwy wilgoci. Wyjątkowe połączenie soków roślinnych z kanadyjskiego klonu i z niebieskiej agawy bio z Meksyku zapewnia długotrwałe nawilżenie skóry.

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje