Poprzedni artykuł: Cellulit na ramionach? Wystarczy soda, kawa i... jeszcze jeden kuchenn... Następny artykuł: Ten koreański masaż zmienia... rysy twarzy. Jak to możliwe?

Trądzik na wybiegu? Ta modelka udowadnia, że to możliwe i... normalne!

Pielęgnacja, , tagi: trądzik, modelki
Czy to możliwe, by doskonały pod każdym względem świat mody zaakceptował... trądzik?

W świecie zdominowanym przez media społecznościowe coraz częściej obserwujemy bunt przeciwko narzucaniu standardów dotyczących wyglądu naszego ciała. Kobiety zaczynają publicznie pokazywać cellulit (niektóre wręcz walczą o tę możliwość z... Instagramem) i obnażają internetowe "kłamstwa" dotyczące np. płaskiego brzucha. Jednak czym innym są zdjęcia niedoskonałości "zwyczajnych" dziewczyn w sieci, a czym innym trądzik na... prawdziwym wybiegu.

Modelka Starlie Smith podzieliła się za pośrednictwem Instagrama swoim zdjęciem bez makijażu, na którym jej cera jest pokryta widocznymi wypryskami. Pod fotografią napisała dobitnie: "Kogo obchodzi trądzik, skoro jesteście piękni". To jednak nie wszystko - mocy jej słów dodaje fakt, że Starlie wzięła ostatnio udział w pokazie Dolce & Gabbana. Pomimo warstwy podkładu, na jej twarzy zdecydowanie było widać niedoskonałości - szczególnie w ostrym, charakterystycznym dla wybiegów świetle.

Also, WHO CARES IF YOU HAVE ACNE YOU ARE BEAUTIFUL (A love note to myself & others struggling) #honest

Post udostępniony przez QUEEN STARLIE (@queenstarlie)

Źródło zdjęcia: reddit.com

Wpis Starlie oraz jej "niedoskonałe" zdjęcia z pokazu zostały bardzo pozytywnie odebrane przez tysiące ludzi - na Instagramie modelki pojawiły się tysiące polubień i komentarzy, a fotografie z wybiegu można zobaczyć w wątkach na najróżniejszych grupach i forach dyskusyjnych. Osoby zmagające się z trądzikiem są zachwycone faktem, że w konserwatywnym świecie mody znalazło się w końcu miejsce na tego typu skazy. Nie od dziś mówi się, że dziewczyny pracujące w modelingu są na polecenie agencji poddawane silnym kuracjom przeciwtrądzikowym z wykorzystaniem np. izotretynoiny, by mogły zachwycać nienaganną skórą. Przykład Starlie pokazuje, że niekoniecznie.

Ponieważ doskonale wiemy, jak ogromnym i trudnym do całkowitego wyleczenia problemem jest trądzik, "fenomen" Smith postrzegamy jako bardzo optymistyczny. Być może na razie to pojedynczy przypadek, ale chcemy wierzyć, że prędzej czy później tabu zostanie złamane i pryszcze na twarzy nie będą już traktowane jako piętno czy przejaw niedbalstwa. Skoro pojawiają się nawet na wybiegu, to dlaczego wstydzić się ich na ulicy?

Polecamy: Marzysz o karierze modelki? Chcesz zrobić niespodziankę bliskim? Wygraj profesjonalną sesję do magazynu!

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lutego 2019, 14:09

Zobacz także

Nasze propozycje