Poprzedni artykuł: Prawdopodobnie nie znasz tego olejku, a działa jak magia! Pomaga na tr... Następny artykuł: Nie uwierzysz, gdzie kobiety wstrzykują sobie wypełniacze! Brzmi absur...

Multimasking: Rozwiąż wszystkie problemy z cerą na raz!

Pielęgnacja, , tagi: maseczka do twarzy, pielęgnacja skóry twarzy, multimasking, AVON, AVON Clearskin
Multimasking to najlepszy dowód na to, że w prosty sposób można kompleksowo zadbać o skórę twarzy. Na czym polega trend wylansowany przez media społecznościowe?

Skóra twarzy nie jest jednolita i każdy jej obszar dotykają inne problemy – strefa „T” (nos, czoło, broda) najbardziej się przetłuszcza i jest narażona na powstawanie zaskórników, a skóra wokół oczu jest cienka i bardziej wrażliwa. To powoduje, że jeden kosmetyk nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie potrzeby naszej cery.

Multimasking to nowy trend w pielęgnacji, który stanowi odpowiedź na różnorodność problemów skórnych, z jakim się borykamy. Polega na jednoczesnej aplikacji na twarz kilku różnych maseczek. Możemy więc w tym samym czasie zastosować inną maseczkę na nos, inną na brodę, a jeszcze inną na policzki – tak, aby dostarczyć każdej części skóry twarzy innych, najbardziej upragnionych przez nią właściwości odżywczych. Rozwiązanie to docenią przede wszystkim posiadaczki cery mieszanej.

Jak wykonać multimasking?

Jako że poszczególnie partie twarzy charakteryzują się określonymi problemami, każda z nich ma swoje potrzeby i musi być traktowana w odpowiedni dla siebie sposób. I tak, dla skóry na nosie, czole i brodzie najlepsze będą maseczki z glinkami oraz wszystkie inne maseczki oczyszczające pory, bo to przede wszystkim tam powstają wypryski i wągry. W tym obszarze sprawdzą się też maseczki o właściwościach matujących i zmniejszających produkcję sebum.

Z kolei maseczki na policzki powinny zawierać glinkę i kwasy, które odżywiają skórę i rozpuszczają zanieczyszczenia blokujące pory.

Clearskin by AVON

W nowym katalogu AVON znajdziesz wszystko, czego trzeba do zregenerowania każdej części skóry na twarzy. Marka ma w swojej ofercie trzy maseczki o różnym działaniu:

- Głęboko oczyszczająca maseczka z kwasem salicylowym wnika w pory, aby eliminować zaskórniki oraz zapobiegać powstawaniu nowych. Aplikujemy ją na okolice nosa.

- Maseczka z białą glinka i kwasami nada się na policzki – redukuje zanieczyszczenia, złuszcza naskórek oraz kontroluje wydzielanie sebum.

- Maseczka z czarnymi glinkami mineralnymi jest idealna na czoło i brodę – rozpuszcza zanieczyszczenia blokujące pory oraz usuwa nadmiar sebum.

Wszystkie maski mieszczą się w tubkach, dzięki czemu posłużą nam bardzo długo. I co najważniejsze, są teraz w cenie roku – za każdą zapłacimy tylko 9,99 zł!

materiał powstał z udziałem marki AVON

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje