Poprzedni artykuł: Najlepsze odżywki do paznokci, które zregenerują je w dwa tygodnie Następny artykuł: Bananowe masło na suche dłonie po żelu antybakteryjnym - promocja onli...

Jak doczyścić brudne paznokcie?

Pielęgnacja, , tagi: koronawirus
Myjecie dokładnie dłonie? Na pewno zapominacie o tym jednym miejscu - myciu paznokci. To tutaj gromadzi się najwięcej bakterii!

W Polsce rośnie liczba zarażeń COVID-19. Mimo że nie ma oficjalnego rozporządzenia na ten temat, media nawołują, aby dla własnego bezpieczeństwa zostać w domu. Jednym z głównych zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, jest dokładne mycie rąk. Nie wszystkie instrukcje zawierają jednak krok dotyczący paznokci, a jest on bardzo ważny. Inaczej nadal możecie przenosić bakterie...

Jak umyć paznokcie?

Wirusy i bakterie mogą się rozwijać w ciepłym i wilgotnym środowisku, na przykład pod paznokciami. Zbiera się tutaj najwięcej brudu, który później nieświadomie roznosimy dalej. Aby dobrze umyć paznokcie, musicie zwrócić uwagę na tak zwany wolny brzeg paznokcia, czyli jego wystającą poza opuszek palca część. Zwykle mówią wam o nim stylistki paznokci, kiedy zabezpieczają to miejsce lakierem, aby hybryda za szybko nie odprysnęła.

Jak umyć paznokcie?

Zdjęcie: istockphoto.com

Wolny brzeg pozostanie tak długo czysty, jak długo, często i dokładnie będziecie go myć oraz dezynfekować. Jak to zrobić poprawnie?

  • Najpierw myjemy paznokcie z góry. Możecie czyścić każdy osobno lub przejechać kilkukrotnie o zmydloną wewnętrzną część drugiej dłoni.
  • Następnie pocieracie sam brzeg.
  • Teraz czas na radełko - wyciągnijcie nim to, co znajduje się pod paznokciami.

Jeśli nosicie długie paznokcie, najlepszą praktyką jest użycie odpowiedniej szczotki do szorowania od spodu za pomocą gorącej wody z mydłem i wypowiedzenie nawet w myślach całego abecadła. W takiej kwestii pośpiech nie jest wskazany.

Obgryzanie paznokci i skórek a koronawirus

Z wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że należy unikać dotykania oczu, nosa i ust rękami. Obgryzanie paznokci i wygryzanie skórek oznacza nie tylko całkowite zignorowanie tego środka, ale również to, że w zasadzie zjadacie bakterie, które mogą gnieździć się między pod paznokciem. Jest to problematyczne z wielu powodów zdrowotnych. 

Oprócz obawy o zarazki, gryzienie paznokci może powodować drobne nacięcia i krwawienia, zwiększając ryzyko infekcji.

Dezynfekcja mydłem antybakteryjnym staje się jeszcze ważniejsza dla każdego, kto obgryza paznokcie. Otwarta rana z powodu krwawienia lub opuchniętych skórek jest jak otwieranie drzwi dla bakterii - mówi Amy Ling Lin, założycielka marek produktów do pielęgnacji paznokci w nowojorskich salonach.

Jak przestać obgryzać paznokcie? Spróbujcie odwrócić własną uwagę - używajcie piłeczek antystresowych czy nawet namoczcie palce z cytrynie lub occie.

Wizyta u stylistki paznokci a koronawirus

Wierzymy, że wybieracie salony, w których stylistki zachowują ponadprzeciętną higienę. Nie jest to jednak absolutnie żadne przyzwolenie na realizowanie umówionej wizyty. Wiele odpowiedzialnych salonów zamknęło się jeszcze przed wydaniem odpowiedniego rozporządzenia.

Inne czekają jednak do ostatniej chwili i próbują uchronić się przed kryzysem, który niewątpliwie czeka wiele przedsiębiorstw. Dla bezpieczeństwa własnego, stylistki oraz innych klientek powinnyście zostać w domu.

To nie znaczy jednak, że wasze paznokcie nie mogą wyglądać pięknie. Wielokrotnie podpowiadałyśmy, jak bezpiecznie zdjąć hybrydę w domu i co zrobić, aby zregenerować paznokcie. Kwarantanna jest idealnym momentem na to, żeby poćwiczyć samodzielne wykonywanie manicure.

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

7 kwietnia 2020, 14:27

Nasze propozycje