Poprzedni artykuł: Po tej odżywce paznokcie wyglądają jak po zabiegu w salonie kosmetyczn... Następny artykuł: Nowość od marki Bella to prawdziwy hit! Poznaj wyniki testu Wizażanek

Częsty błąd w codziennej pielęgnacji, który może mieć nieprzyjemne konsekwencje

Podrażnienia, rozszerzone naczynka a nawet trądzik różowaty - oto, co może nas spotkać z powodu tego banalnego błędu...

Oczyszczanie skóry twarzy - z pozoru prosta czynność, w której nie ma żadnej głębszej filozofii. Tymczasem wiele z nas popełnia w związku z nią pewien poważny błąd, w dodatku wcale o tym nie wiedząc. Mowa o myciu twarzy pod prysznicem.

Mycie twarzy pod prysznicem lub w wannie - dlaczego nie warto?

Wchodząc do kabiny lub wyciągając się w wannie często odruchowo opłukujemy twarz wodą lub wręcz kierujemy na nią strumień z prysznica. W końcu co złego może się stać? Rzecz w tym, że niestety może - wysoka temperatura rozszerza pory oraz naczynka krwionośne, a w połączeniu z wysokim ciśnieniem (w przypadku korzystania z prysznica) prowadzi do uszkodzenia naturalnej warstwy ochronnej naskórka. Tym samym skóra staje się osłabiona i podatna na uszkodzenia.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że woda z kranu w wielu miejscowościach jest twarda i sama w sobie może mieć niekorzystny wpływ na stan cery (powodując np. zaostrzenie trądziku). Regularne opłukiwanie twarzy w wannie lub pod prysznicem może prowadzić do trwałego rozszerzenia a nawet pękania naczynek krwionośnych, zwiększenia widoczności porów a w skrajnych przypadkach do trądziku różowatego. Nie wspominając o podrażnieniach i miejscowych zaczerwienieniach na twarzy.

Jak widać, w tym przypadku nie warto iść na łatwiznę. Oczyszczajmy skórę twarzy osobno, nad umywalką, korzystając z letniej wody i odpowiednich dla naszej skóry kosmetyków pielęgnacyjnych. Jeśli nasza skóra jest bardzo sucha lub szczególnie podatna na podrażnienia, dobrym rozwiązaniem mogą być oczyszczające żele i płyny micelarne, które nie wymagają użycia wody.

Zobacz też: Internet oszalał na punkcie jej skóry! Wizażystka zdradziła, jakich kosmetyków używa

zdjęcia: iStock

Polecamy wysoko oceniane żele do mycia twarzy z KWC:

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 marca 2019, 16:35

Zobacz także

Nasze propozycje