Poprzedni artykuł: Wizażanki oceniły zestaw kosmetyków Bielenda Manuka Honey Nutri Elixir... Następny artykuł: „Hit dla zniszczonych paznokci po hybrydach” - poznaj kosmetyczny duet...

Tradycyjny kosmetyk przeżywa "drugą młodość". Eksperci rynku beauty przewidują wielki powrót mydła!

Coraz więcej ludzi wymienia butelkę szamponu czy żelu pod prysznic na kosmetyk w kostce. Jednak nowoczesne mydła różnią się od swoich historycznych poprzedników.

Mydło w kostce wraca do łask! Kantar Worldpanel - firma zajmująca się badaniem trendów konsumenckich - ogłosiła, że po raz pierwszy od bardzo dawna sprzedaż tego tradycyjnego kosmetyku wzrosła. Ludzie coraz chętniej zastępują opakowany w butelkę szampon czy żel pod prysznic kosmetykiem w kostce. Dlaczego? Bo używanie tego rodzaju produktu jest i ekonomiczne, i ekologiczne. Ponadto, wybierając odpowiednie mydła, lepiej pielęgnujemy swoją skórę.

Fot.: Pinterest

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić mydło w domu? Wypróbuj nasz przepis!

Dlaczego używać mydła w kostce i jak wybrać to odpowiednie?

Eksperci od rynku beauty przewidują wielki powrót mydła w kostce. Na samym tylko rynku brytyjskim w ostatnim roku sprzedaż tego kosmetyku wzrosła o 3 procent. Równocześnie, także w Wielkiej Brytanii, sprzedaż mydła do rąk w płynie spadła o 2,4 procent. Ta pozornie nieduża, ale jednak istotna zmiana, świadczy o rosnącej świadomości klientów. Po mydło w kostce sięgamy zwykle przez oszczędność i z poczucia odpowiedzialności za stan naszej planety. Jak donosi poświęcony kosmetykom portal BeautyMART:

  • żeby wyprodukować mydło w kostce zużywa się 1/5 energii potrzebnej do wyprodukowania jego płynnego odpowiednika.
  • opakowania mydła w płynie jest zwykle 20 razy większe niż opakowanie mydła w kostce, co czyni je droższym w produkcji i transporcie.
  • myjąc ręce mydłem w płynie, zużyjemy go znacznie więcej, niż gdybyśmy sięgnęli po mydło w kostce.
  • duża część mydeł w kostce zawiera mniej chemikaliów niż mydła w płynie.

A jak wybrać najlepsze mydło do ciała czy też szampon w kostce? Przede wszystkim szukajmy mydeł z nawilżającymi składnikami lub takich, które w składzie mają substancje zabezpieczające skórę przed utratą wody. Mydło z gliceryną, aloesem, olejem rycynowym czy olejem kokosowym świetnie sprawdzi się w pielęgnacji skóry całego ciała oraz... włosów.

Zobacz także: Sprawdź, jak powstają naturalne mydła i dlaczego warto ich używać!

My coraz bardziej przychylnym okiem patrzymy na starą, dobrą kostkę mydła. A wy zrezygnujecie dla niej z żelu pod prysznic lub szamponu?

Chcesz być zawsze naturalnie piękna? Zadbaj o siebie z rabatami na stronie Brasty kody rabatowe.
zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 lipca 2019, 10:55

Nasze propozycje