Poprzedni artykuł: Książę Harry regularnie pojawia się w luksusowym salonie piękności. Ce... Następny artykuł: Nowości od Soraya Plante już przetestowane! Sprawdź, które kosmetyki z...

Opalenizna bez bolesnych poparzeń? Dzięki temu zabiegowi to możliwe!

Pielęgnacja, , tagi: opalanie natryskowe
Efekt tropikalnej opalenizny już po pierwszej wizycie? Takie cuda są możliwe tylko dzięki opalaniu natryskowemu. Oto wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat przed pierwszą wizytą.

Jeszcze kilka lat temu to solaria święciły triumf i przyciągały rzesze zainteresowanych piękną opalenizną ludzi. Aktualnie natomiast dużo większym zainteresowaniem cieszą się gabinety, w których oferuje się opalanie natryskowe.

To bardzo szybki oraz bezinwazyjny sposób na to, aby nadać skórze złocisto-brązowego koloru. Uratuje nas nawet w sytuacji, gdy nasza skóra jest biała jak kartka papieru, a za kilka dni zbliża nam się impreza okolicznościowa, na którą kupiłyśmy odsłaniającą ciało kreację. Zresztą z tej formy opalania korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Zebrałyśmy dla was najważniejsze informacje, dotyczące opalania natryskowego. Dzięki nim unikniecie najpopularniejszych wpadek oraz skutecznie przedłużycie trwałość opalenizny.

Jak przygotować się do opalania natryskowego?

W przygotowywaniu się do opalania natryskowego nie ma nic skomplikowanego. Pamiętajcie jednak, że od tego zależy końcowy efekt. Zdarza się, że już na tym etapie niektórzy popełniają błędy, co skutkuje powstawaniem nieestetycznych plam. Dlatego:

 • Na dwa dni przed wizytą należy zrobić peeling całego ciała oraz depilację.
 • Na godzinę przed wizytą warto wziąć szybki prysznic i umyć dokładnie całe ciało. Chodzi o to, że skóra nie może być pokryta żadnym kosmetykiem.
 • Po kąpieli nie można używać antyperspirantu, perfum czy balsamu. Dlaczego? Ponieważ preparat opalający może źle się przykleić do tych miejsc, a to skutkuje powstawaniem plam.

Pamiętajcie także o tym, aby na opalanie natryskowe wybrać się w luźnych ubraniach. Bardzo dobrze sprawdzi się w tym przypadku oversizowa sukienka w ciemnym kolorze. Czy opalanie natryskowe powoduje plamy? Wszystko zależy od tego, w jaki sposób dbamy o skórę przed zabiegiem, do 24 godzin po zabiegu oraz później, gdy kolor już utrwali się na skórze. O tym też wam opowiemy.

Jak wygląda zabieg opalania natryskowego?

Przed wejściem do kabiny, zostaniecie poproszone o wybranie koloru. Salony korzystają z preparatów różnych firm, dlatego nie ma uniwersalnej instrukcji, którą mogłybyśmy wam teraz zaprezentować. W razie zawahania, zawsze możecie poprosić obsługę o pomoc. Pokażą wam przykładowe zdjęcia (jeśli mają) lub po prostu opowiedzą o dostępnych kolorach.

Później wszystko dzieje się już w pokoju, w którym rozstawiona jest tuba. Zostaniecie poproszone o rozebranie się do naga oraz założenie jednorazowych majtek. Włosy należy związać i schować pod siateczkowym czepkiem. Stopy przyklejacie do jednorazowych kapci. Osoba nakładająca wam opaleniznę poprosi was o posmarowanie balsamem suchych miejsc na ciele (najczęściej kolana i łokcie) oraz przestrzeni między palcami dłoni i stóp. Później będzie was dalej odpowiednio instruować w kwestii odpowiedniego ustawienia się podczas opalania. Całość trwa maksymalnie 15 minut. 

Co robić po opalaniu natryskowym?

Sama opalenizna utrwala się do 12 godzin. Dlatego na zabieg warto udać się po pracy w godzinach wieczornych i wykąpać się dopiero kolejnego dnia. Bezpośrednio po opalaniu nie należy zakładać biustonosza, ponieważ preparat, który przed chwilą został nałożony i jeszcze nie przyjął się na skórze, szybko zostanie wytarty. Niestety u wielu kobiet na skórze utrzymuje się dziwny zapach, który po pierwszej kąpieli powinien zniknąć. 

Aby efekt opalania natryskowego utrzymał się dłużej niż 1,5 tygodnia, należy przestrzegać kilku zasad:

 • Należy unikać kąpieli w wannie. Na czas pielęgnowania opalenizny warto korzystać tylko z prysznica.
 • Nie wolno używać gąbki, ponieważ nadmierne pocieranie naskórka może zepsuć opaleniznę.
 • Codziennie trzeba pielęgnować skórę nawilżającym balsamem.
 • Nie należy złuszczać naskórka peelingiem. 
 • Wizyty na basenie, saunie również trzeba przełożyć.

Przygotujcie się także na to, że opalenizna z biegiem czasu zacznie się wypłukiwać. Niestety ten proces nie zawsze przebiega równomiernie. Najszybciej opalenizna znika w miejscach, gdzie bardziej się pocimy. Pierwsze oznaki zauważycie pod pachami, w miejscu zgięcia rąk oraz pod kolanami, a także pod biustem, między piersiami i pod pośladkami. Na to już niestety niewiele jesteście w stanie poradzić. Jeśli miałybyśmy wskazać jedyny minus opalania natryskowego - byłby to właśnie ten aspekt.

Ile kosztuje opalanie natryskowe?

Opalanie natryskowe jest dostępne głównie w większych miastach, dlatego jak już pewnie się domyślacie, ceny będą zależne nie tylko od regionu, ale również samego salonu. Wachlarz dostępnych na rynku preparatów opalających jest dość szeroki. One również mają różne ceny, w związku z czym ustalenie jednej kwoty za opalanie natryskowe byłoby dość trudne. Orientacyjny przedział wygląda następująco:

 • Warszawa: 90-120 zł
 • Wrocław: 100-130 zł
 • Kraków: 80-100 zł
 • Trójmiasto: około 100 zł

Kto nie może korzystać z opalania natryskowego?

Należy zaznaczyć, że opalanie natryskowe jest bezpieczne pod warunkiem, że nie cierpicie na żadne choroby skóry. Alergie, łuszczyca czy nawet wypryski to jedne z najważniejszych przeciwwskazań. Podobnie zresztą jak świeże rany lub te trudno gojące się

Nadmierna potliwość również może nie sprzyjać trwałości opalenizny. Zdecydowanie odradzamy opalanie natryskowe osobom z astmą. W trakcie opalania natryskowego z urządzenia zwanego airburshem wyrzucana jest duża ilość koloryzującego skórę preparatu, który może dodatkowo podrażniać drogi oddechowe.

Miałyście już kiedyś okazję korzystać z opalania natryskowego?

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

25 sierpnia 2019, 15:26

Nasze propozycje