Poprzedni artykuł: Julia Wieniawa powiększyła usta? To zasługa prostego triku Następny artykuł: Perfumy w super cenach w Super-Pharm. Wybieramy najlepsze oferty

Dzięki #60secondrule poprawisz wygląd swojej cery!

Stosując się do reguły stworzonej przez kalifornijską kosmetyczkę masz szansę wygładzić sobie cerę i pozbyć się zanieczyszczających ją zaskórników. Nie bez powodu #60secondrule stała się wiralem w mediach społecznościowych!

Sprawdzałaś kiedyś, ile czasu zajmuje ci zwykle mycie twarzy? My przyznajemy, że - chociaż jesteśmy świadome tego, jak ważny jest demakijaż - nigdy jeszcze nie oczyszczałyśmy cery z włączonym stoperem. A powinnyśmy!

Jak przekonuje mieszkająca w Los Angeles kosmetyczka Nayamka Roberts-Smith, każdorazowe mycie twarzy powinno nam zajmować minutę. Jej zdaniem tylko stosując się do reguły, że oczyszczanie cery ma trwać 60 sekund, dajemy kosmetykom do mycia skóry szansę zadziałać. Efektem przestrzegania tej zasady ma być gładsza skóra ze zdecydowanie mniejszą ilością zaskórników. O tym, że to działa przekonuje nie tylko Roberts-Smith, ale też mnóstwo stosujących zasadę 60 sekund internautek.

Zobacz także: Metoda "hot cloth" pozostawia cerę dokładnie oczyszczoną i pięknie rozświetloną. Czas ją wypróbować!

Jak długo powinno się myć twarz?

Nayamka Roberts-Smith to popularna w mediach społecznościowych ( ma prawie 33 tysiące followersów na Instagramie!) kosmetyczka pracująca w Los Angeles i Nowym Jorku. Nayamka specjalizuje się w oczyszczaniu cery. Klientom oferuje między innymi peeling kawitacyjny, oczyszczanie manualne oraz dermaplaning. Roberts-Smith uparcie przekonuje też wszystkich, którzy korzystają z jej usług oraz obserwują ją w mediach społecznościowych, że podstawą pielęgnacji skóry jest jej regularne, dokładne i... dość długie mycie. Stworzyła nawet regułę 60 sekund, zgodnie z którą mycie twarzy z użyciem wody i żelu lub pianki powinno trwać minutę. Na Instagramie umieściła wideo, na którym pokazuje, jak myć twarz. Za to na Twitterze wyjaśniła, dlaczego oczyszczanie cery właśnie przez 60 sekund jest takie ważne:

Mycie twarzy (palcami) przez 60 sekund pozwala składnikom kosmetyku myjącego naprawdę zadziałać. Większość ludzi myje twarze maksymalnie przez jakieś 15 sekund. Mycie, które trwa 60 sekund zmiękcza skórę i lepiej rozpuszcza blokujące pory sebum. Poprawia się tekstura skóry i wyrównuje koloryt - przekonuje Nayamka Roberts-Smith.

Jak najbardziej zgadzamy się z opinią Roberts-Smith. Z naszej strony chcielibyśmy jednak coś do niej jeszcze dodać. Uważamy bowiem, że równie ważny, jak długość mycia cery, jest używany do tego kosmetyk. Żel, pianka czy mydło do twarzy nie powinny naruszać bariery wodno-lipidowej skóry i po myciu twarzy nie powinno się odczuwać nieprzyjemnego napięcia skóry.

Zobacz także: Autorka bestselleru o koreańskiej pielęgnacji radzi: "Musisz wypróbować potrójne oczyszczanie!"

Zdjęcie główne: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 lipca 2019, 19:18

Nasze propozycje