Poprzedni artykuł: Twój mężczyzna członkiem „Ligi Sprawiedliwości”? Tak! To idealny pomys... Następny artykuł: 'Pożeracz sebum' - ten hit na zaskórniki i wypryski kupicie w drogerii...

Z tymi problemami kobiety zmagają się najczęściej. Ciebie pewnie też dotyczą!

Lata mijają, a na Twojej twarzy nadal widnieją nieestetyczne krost, przebarwienia lub znamiona? Nie jesteś sama... Sprawdź, z jakimi problemami najczęściej borykają się młode kobiety.

O wypowiedź poprosiłyśmy naszego eksperta, dr Joannę Suseł – specjalistę dermatolog, lekarz medycyny estetycznej w Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm.

Według niej najszybciej w gabinetach dermatologicznych i kosmetycznych pojawiają się kobiety między 25. a 30. rokiem życia, które mają oczywiście problemy z cerą. Najczęściej pojawiający się problemem jest trądzik. A ten może również występować u dorosłych.

To prawdziwa plaga! Zaskakująca jest masowość trądziku dorosłych. Cierpi na niego ponad połowa kobiet w wieku 20-29 lat i aż ponad 30 procent między 30. a 39. rokiem życia. Bardzo często kobiety nawet nie wiedzą, że jest to właśnie ten problem, ponieważ trądzik dorosłych nie jest tak agresywny jak trądzik młodzieńczy i ma inną specyfikę. Kobiety przychodzą z powodu bolesnych krost-wrzodów, pojawiających się regularnie w dolnych partiach twarzy - okolicy żuchwy, bocznych części policzków, z zaskórnikami i pojedynczymi stanami zapalnymi, z którymi nie mogą sobie poradzić. To właśnie cechy charakterystyczne dla trądziku dorosłych – mówi dr Joanna Suseł.

Nasz ekspert mówi, że przy takich objawach, wizyta w gabinecie specjalisty to bardzo dobra decyzja. Rozmowa z lekarzem będzie opierać się na zbadaniu problemu, ale również dobraniu odpowiedniego leczenia, leków oraz zabiegów, które pomogą nam przejść kurację. Dr Joanna Suseł podkreśla, że regularne wykonywanie tych zabiegów zapobiegnie nawrotom problemów.

Z jakich jeszcze problemów pomagają nam wyjść dermatolodzy i kosmetolodzy? Odpowiedź znajdziecie w naszej galerii. 

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 marca 2019, 08:43

Zobacz także

Nasze propozycje