Poprzedni artykuł: „Dzięki niej mój uśmiech nie schodzi z twarzy” – o jakim produkcie mow... Następny artykuł: "Wszelkie niedoskonałości przestają się rozwijać i rosnąć" - to o kosm...

TOP 5 z KWC: Najlepsze kosmetyki do oczyszczania i demakijażu skóry wrażliwej

Wrażliwość często objawia się zwiększoną nietolerancją na kosmetyki. Jeżeli na twojej skórze też regularnie pojawiają się niepożądane reakcje w postaci podrażnień, zapoznaj się z naszym zestawieniem i sprawdź, jakie produkty do oczyszczania i demakijażu są dla ciebie najlepsze.

Skóra wrażliwa to jeden z najbardziej wymagających typów skóry, który należy pielęgnować w sposób szczególnie delikatny. Osoby mające skórę wrażliwą nadmiernie reagują na różnego rodzaju czynniki – oprócz kosmetyków, mogą mieć zwiększoną nietolerancję na zmiany temperatur, zanieczyszczenie środowiska czy nawet stres. Z kolei wśród najczęstszych objawów tego problemu wymienia się np. przesuszenia, zaczerwienienia, uczucie ściągnięcia lub pieczenie. To, na jakie czynniki i w jaki sposób reagujemy, jest jednak indywidualne.

Skórę wrażliwą ma ponad połowa kobiet w Polsce

Niewiele z nas zdaje sobie sprawę z tego, że wrażliwość skóry dotyczy aż 60% Polek*. Badanie na ten temat przeprowadziliśmy także wśród użytkowniczek Wizaz.pl, a jego wyniki biją na alarm. Dlaczego? Okazuje się, że większość badanych, bo 59% z nich, przyznaje, że dotyczy ich problem nadreaktywności na kosmetyki. Jednocześnie, tylko 19% deklaruje, ze wie, jak dobierać takie produkty do swojego rodzaju skóry.

Jeżeli podejrzewasz, że ty także należysz do grona posiadaczek skóry wrażliwej, od razu umów się na konsultację dermatologiczną. Lekarz pomoże ci w dobraniu pielęgnacji ściśle dopasowanej do twoich potrzeb. Ze szczególną ostrożnością powinniśmy wybierać przede wszystkim preparaty do oczyszczania i pielęgnacji twarzy. Delikatne środki myjące, które nie zawierają substancji drażniących, neutralizują zmiany i zapobiegają ich ponownemu wystąpieniu.

Zajrzyj do naszej galerii i dowiedz się, po jakie produkty bez obaw możesz sięgać, jeżeli masz skórę wrażliwą.

*Na podstawie badania CAWI zrealizowanego w 2018 r. przez Kantar Millward Brown na próbie N=638 kobiet w wieku 15+ regularnie stosujących kosmetyki do twarzy.

materiał powstał we współpracy z marką Mixa

zdjęcie główne: iStock

zdjęcia: materiały PR

Polecany film


Zobacz także

Nasze propozycje