Poprzedni artykuł: Zaczerwienienia na twarzy - skąd się biorą? Następny artykuł: 7 najlepszych regenerujących balsamów do ciała po lecie!

Najlepsze odżywki do paznokci - którą wybrać? Zobacz 8 propozycji!

Masz problem z rozdwojonymi końcówkami i przebarwioną płytką paznokcia? Twoje paznokcie nie chcą rosnąć i są bardzo miękkie? To wszystko kwestia dobrej pielęgnacji i dopasowania odpowiedniej odżywki do paznokci. Wybrałyśmy dla Ciebie 8 najpopularniejszych odżywek z KWC, które zwalczą każdy paznokciowy problem!

Oprócz stosowania odżywki, ważnym krokiem jest pielęgnacja paznokci. Bardzo skutecznym i popularnym sposobem jest olejowanie paznokci, dzięki któremu te staną się mocniejsze, nawilżone, błyszczące, elastyczne i dłuższe! 

Pamiętaj o regularnym używaniu odżywki do paznokci, która zapewni piękny wygląd paznokciom oraz przygotuje je do manicure. Odżywka może być też skuteczną bazą pod lakier. Dodatkowa warstwa sprawi, że manicure będzie trwalszy i nie pozostawi żadnych przebarwień na płytce paznokcia.

Jak wybrać najlepszą odżywkę do paznokci? 

Wszystko zależy od potrzeb paznokcia i tego, jakiego efektu oczekujesz od odżywki.

  • Do odbudowy paznokci szukaj odżywek, które mają w swoim składzie m.in. wapń i keratynę.
  • Na wzrost paznokci pozytywnie wpłyną - ceramidy, krzemionka i żelazo.
  • Na problem łamliwości i przesuszenia odpowiednie będą - witaminy E, F, C i B7.
  • Do utwardzenia płytki paznokcia - diamentowy pył, proteiny jedwabiu.

Dostępne są też wielofunkcyjne odżywki do paznokci, czyli 2w1, a nawet 10w1! Dlaczego odżywki do paznokci są skuteczne? Oprócz naturalnych składników, takich jak, oleje, witaminy, proteiny zawierają środki chemiczne np. formaldehyd.

Zobaczcie także:  Masz problem z łamliwymi paznokciami? Uratuje je tani produkt z lodówki:)

Co to jest formaldehyd?

Jest to bardzo silny środek chemiczny o działaniu odkażającym. Stosuje się go w medycynie i kosmetyce. Środek ten ma właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze, wzmacniające i zmiękczające. Jednak jest to substancja, której wiele kobiet unika, ponieważ formaldehyd jest silnie alergenny. Dlatego stosowanie preparatów zawierających dużą ilość tego środka chemicznego wywołuje pieczenie, swędzenie i podrażnienie oczu albo dróg oddechowych.

Zobaczcie także:  Jak samodzielnie zdjąć hybrydę? Radzi ekspert

Formaldehyd w lakierach do paznokci

Formaldehyd najczęściej znajdziemy w składzie utwardzaczy do paznokci, odżywek do paznokci oraz lakierów. W kosmetykach do paznokci formaldehyd występuje w stężeniu maksymalnie do 5%. Po zastosowaniu odżywki z formaldehydem uzyskamy pożądane działanie, a mianowicie wzmocnianie i utwardzenie płytki paznokcia. Jest też zła strona stosowania tego środka chemicznego. Działanie formaldehydu może wywołać, u niektórych kobiet onycholizę, czyli rozwarstwienie płytki paznokcia. Nie u każdej osoby formaldehyd wywołuje alergię i podrażnienie. Wiele osób stosujących lakiery z formaldehydem cieszy się pięknymi paznokciami. Dla tych, którzy obawiają się działania formaldehydu dostępne są odżywki i lakiery do paznokci pozbawione tego składnika. 

Chcesz wybrać idealną odżywkę dla siebie? Sprawdź 8 propozycji odżywek do paznokci ocenionych przez Wizażanki!

Masz ulubioną odżywkę do paznokci? Koniecznie napisz w komentarzu!

Zobacz też jak zadbać o dłonie.

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 stycznia 2020, 16:44

Nasze propozycje