Poprzedni artykuł: Hit redakcji! Dziś polecamy kosmetyk za... 6 złotych Następny artykuł: Wyniki konkursu tołpa® specialist

Nakładasz hennę na brwi? Uważaj na...

Ładne brwi potrafią nadać spojrzeniu głębi i odsłonić twarz. Nie każda z nas może się jednak pochwalić grubymi i gęsto rosnącymi włoskami. Sięgamy więc po hennę, by uratować sytuację, a ta może przynieść... efekt odwrotny do zamierzonego!

Mamy dwa rodzaje henny – w proszku (szybsza koloryzacja) oraz w żelu (subtelny efekt). Proszek (czyli barwnik), który kupujemy, należy w odpowiednich proporcjach wymieszać z dołączoną do opakowania 3-procentową wodą utlenioną. Z takiego połączenie powinniśmy otrzymać produkt o konsystencji pasty. Nakładamy go na włoski zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, trzymamy zwykle około kilku minut i po tym czasie zmywamy wilgotnym wacikiem.

Większość drogeryjnych produktów do trwałej koloryzacji brwi, wykonana jest ze specjalnego barwnika. Ten z kolei produkowany jest z liści i pędów rośliny lawsoni bezbronnej. Tą samą henną robi się charakterystyczne tatuaże na Dalekim Wschodzie oraz w Indiach

Warto wiedzieć, że czarny barwnik henny uzyskiwany jest syntetycznie. Mamy jeszcze ciemny brąz, który powstaje z mieszanek ziołowych, a także barwę czerwoną, którą robi się z mleczka wapiennego. Na półce sklepowej oraz w gabinetach kosmetycznych znajdziemy kolory henny odpowiadające niemal każdej kobiecie – jasny i ciemny brąz, granat, czerń, grafit, a nawet bordo. Ale…

Czy henna brwi osłabia włoski?

Przyciemnianie brwi czy rzęs za pomocą drogeryjnej henny, może tylko pogorszyć sprawę. Zwłaszcza wtedy, gdy robimy to już dłuższy czas. Przy wieloletnim stosowaniu jej, skutek może być widoczny. Problemu nie należy mylić z celowym rozjaśnianiem brwi. Do tego używa się specjalnego kremu, który miesza się z proszkiem.

Woda utleniona rozjaśnia włoski. Szkodzimy sobie głównie nieumiejętnym rozrabianiem barwnika, ale również wtedy, gdy zamieniamy 3-procentową wodę utlenioną na tą, której stężenie procentowe jest wyższe. Niewłaściwe proporcje mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Tym bardziej, że wiele kobiet poprawia wygląd brwi samodzielnie, w zaciszu domowym.

A jak jest z wizytą u specjalisty? Na pewno będziemy bardziej zadowolone z efektu, ale nadal nie pozbędziemy się problemu rozjaśniania włosków brwi. To, że zabieg zostanie wykonany profesjonalne i z należytą dokładnością nie oznacza, że po wielokrotnych wizytach w gabinecie, w końcu nie zauważymy różnicy w naturalnym kolorze brwi.

Jak naprawić kształt brwi?

Dla kobiety, które codziennie poświęca odrobinę czasu na wykonanie makijażu, henna brwi to oszczędność rzędu nawet 10 minut. Dlatego tak wiele pań decyduje się na taki krok. Warto jednak wybrać się do profesjonalisty i to tam wykonać taki zabieg – czy to henną w proszku, czy w żelu.

Makijaż permanentny brwi

Można również zdecydować się na nieco odważniejszy krok i zafundować sobie makijaż permanentny brwi. Coraz częściej kobiety wybierają metodę rysowania włosków igłą z tuszem (piórkowanie), niż pełnego wypełnienia łuku kolorem, co zdecydowanie nadaje bardziej naturalnego efektu.

Koszt takiego zabiegu wynosi około 500 zł. Niektóre salony oferują takie same usługi nawet za 1000 zł. Warto więc wcześniej przeczytać opinie o poszczególnych gabinetach i wybrać ten najbardziej zaufany.

A Wy jak dbacie o swoje brwi? :)

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 marca 2019, 07:00

Zobacz także

Nasze propozycje