Poprzedni artykuł: Darsonwalizacja - sprawdź, jak działa na głowę i włosy Następny artykuł: „Boskie ciało gwarantowane!” - kultowe peelingi kawowe BodyBoom już pr...

Naturalna pasta do zębów z Rossmanna

Naturalna pasta do zębów od Himalaya to nowość, którą możemy znaleźć teraz w drogerii Rossmann. Czy warto ją kupić?

Moda na naturalne kosmetyki nie przemija. Coraz częściej zwracamy uwagę na składy kosmetyków oraz ich opakowania - chcemy, żeby to co nakładamy na swoją skórę było jak najbardziej przyjazne środowisku. Nie bez przyczyny także unikamy SLS i pochodnych nafty, które mogą podrażniać i wywoływać alergię. Dlatego obok naturalnego kremu w szklanym opakowaniu, szamponu w kostce, chcemy zacząć używać naturalnej pasty do zębów. Taki produkt znajdziemy od niedawna w Rossmannie. Czy warto kupić naturalną pastę do zębów od Himalaya i czym różni się ona od klasycznej pasty do zębów?

naturalna pasta do zębów

Źródło: unsplash.com

Naturalna pasta do zębów z Rossmanna - Himalaya Dental Cream 

Naturalna organiczna pasta do zębów od Himalaya Neem & Pomergranate dostępna jest w Rossmannie i kosztuje 29,99 zł. Niemal 100% składników użytych do stworzenia formuły pasty jest pochodzenia naturalnego. Znajdziemy tu ekstrakt z granatu i ziół. Pasta nie zawiera natomiast SLSów, fluoru i parabenów. Jej opakowanie pochodzi z recyklingu, jest to więc produkt w stu procentach przyjazny środowisku.

naturalna pasta do zębów

Źródło: materiały prasowe

Pasta skutecznie myje oraz odświeża zęby i jamę ustną. Jej smak różni się od klasycznej pasty - nie jest miętowy, ale za sprawą granatu raczej lekko słodki. Pasta ze względu na brak substancji powierzchniowo czynnych nie pieni się, co nie oznacza, że mniej skutecznie czyści zęby. 

pasty do zębów Himalaya

Z Himalaya w Rossmannie możemy kupić także trzy inne pasty, które określane są przez producenta jako ajurwedyjskie, czyli stworzone zgodnie z medycyną indyjską. Jest to klasyczna ajurwedyjska pasta, pasta z solą i pasta z olejem z goździków.Źródło: materiały prasowe

Nie są one jednak tak naturalne jak pasta Neem, choć z pozoru ich wygląd i nazwa może na to wskazywać. W rzeczywistości zawierają SLS, których wiele osób chce unikać, w szczególności w paście do zębów. Znajdziemy tu także sorbitrol, czyli półsyntetyczny słodzik. Nie oznacza to jednak, że ajurwedyjskie pasty od Himalaya zadziałają źle na zęby - wręcz przeciwnie, ich składniki aktywne (na przykład olej z goździków) będą mieć dobroczynne działanie zarówno na uzębienie, jak i stan dziąseł oraz z pewnością okażą się delikatniejsze niż na przykład pasty wybielające. Należy jednak mieć świadomość, że nie są to w pełni naturalne pasty do zębów. Za ajurwedyjskie pasty Himalaya z Rossmanna zapłacimy 12,99 zł. 

Źródło zdjęcia głównego: unsplash.com 

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

29 stycznia 2020, 09:12

Nasze propozycje