Poprzedni artykuł: Naturalne maseczki na trądzik Następny artykuł: Foliowe maseczki – nowe oblicze sheet mask!

Naturalne olejki do opalania

Pielęgnacja, , tagi: olejek do opalania
Chcecie aby Wasza skóra nabrała pięknego, brązowego koloru? Nie wątpimy w ich działanie pielęgnacyjne, ale czy są dobrym pomysłem w kwestii opalania?

Pragniecie ochronić swoją skórę przed promieniowaniem słonecznym jednocześnie chcąc zrobić to za pomocą naturalnych olejków? Od razu zaznaczamy, że nie są to dobre rozwiązania szczególnie dla posiadaczek jasnej karnacji, bowiem oleje posiadają niski SPF, czyli stopień w jakim jesteśmy chronione przed promieniowaniem UV.

1. Olejek kokosowy do opalania

Posiada on jedynie 2-4 SPF, więc jest to niewielka ochrona. Nie można jednak zaprzeczyć, że ogólnie do jego właściwości należy łagodzenie podrażnień oraz działanie antybakteryjne, więc lepiej po niego sięgnąć dopiero po opalaniu, kiedy nasza skóra potrzebuje ukojenia i nawilżenia.

2. Olejek arganowy do opalania

Ten olejek również nie zastąpi produktu z wysokim SPF, jednak niektórzy mimo wszystko twierdzą, że doskonale się sprawdza także jako ochrona, przy czym skóra szybciej się opala i na długo pozostaje złocista. Niemniej jednak my radzimy stosowanie go dopiero po opalaniu, w celu złagodzenia podrażnień. W tym go sprawdziłyśmy i jest naprawdę rewelacyjny. 

3. Olejek marchewkowy do opalania

Polecamy go szczególnie do samoopalania, niekoniecznie w celu ochrony przed mocnym promieniowaniem słonecznym. Olejek co prawda ułatwia opalanie, jednak warto zastosować dodatkową ochronę. 

4. Olej rzepakowy do opalania

Choć już wiele razy mówiło się o tym, że olej rzepakowy nie nadaje się do opalania, to mimo wszystko nie brakuje kobiet, które po niego sięgają właśnie w tym celu. Korzystając z niego bardzo łatwo o poparzenie słoneczne, szczególnie jeśli posiadamy jasną cerę. 

Zapewne wiele kobiet stwierdzi, że dla nich olejki są doskonałym sposobem na nabycie opalenizny, lecz my jednak odradzamy te metody i polecamy skorzystanie z odpowiednich kosmetyków z wysokimi filtrami. Jeżeli zastanawiacie się, jakie wybrać, sprawdźcie chociażby w naszym KWC. 

Zobaczcie także:  Bezpieczne opalanie- co powinnaś o nim wiedzieć? 

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 lipca 2019, 21:22

Nasze propozycje