Poprzedni artykuł: 11 kremów do szyi i dekoltu Następny artykuł: Najlepsze kosmetyki 2014

Akcja pielęgnacja – nawilżanie!

Odpowiednie nawilżenie to podstawa pięknej i zdrowo wyglądającej skóry. Niezależnie od rodzaju cery i wieku, powinnyśmy troszczyć się o odpowiedni stopień nawilżenia. Wbrew pozorom, tego rodzaju pielęgnacji wymaga nie tylko skóra sucha, normalna i mieszana, ale także tłusta.
uśmiechnięta kobieta z piękną cerą

Najważniejszy jest dobór odpowiedniego kosmetyku nawilżającego do rodzaju cery, by jak najlepiej spełniał swoją funkcję. Zadbana skóra zawsze odwdzięcza się swojej właścicielce!

Jaką masz cerę?

zamyślona kobieta uśmiecha się

Ustalenie rodzaju naszej skóry jest kluczową kwestią w całym procesie pielęgnacji. Zanim zaczniesz dobierać produkty, musisz spróbować określić, jakie cechy ma Twoja cera. Dzięki temu będziesz mogła dobrać produkty, które najlepiej zaspokoją jej potrzeby. Zadaj sobie kilka podstawowych pytań. Czy Twoja cera jest poszarzała i wygląda na zmęczoną? Czy zdarzają Ci się niedoskonałości? A może często dręczy Cię uczucie ściągnięcia skóry twarzy?

Możesz też wykonać prosty test. Umyj twarz pozbawionym tłuszczu płynem do mycia i odczekaj co najmniej godzinę. Następnie przyłóż do twarzy chusteczkę – jeśli będzie sucha, masz cerę normalną. Tłusta chusteczka świadczy o cerze tłustej, odcisk w kształcie litery T – mieszanej. Obecność suchych skórek i ewentualne łuszczenie jest typowe dla cery suchej. Matowa, poszarzała skóra jest oznaką zmęczenia cery.

Zacznij nawilżanie!

krem nawilżający kolastyna energy touch cera normalna

Znając swój rodzaj cery, możesz zatroszczyć się o to, by wyglądała zdrowo i promiennie. Absolutną podstawą pielęgnacji każdego typu skóry powinno być nawilżanie. Nawet cera tłusta go potrzebuje! Brak nawilżenia skutkuje utratą elastyczności i przedwczesnym starzeniem skóry, która traci blask i wygląda na pozbawioną energii. Nie możesz na to pozwolić!

Najwyższa pora zaprzyjaźnić się z kremem nawilżającym. Najlepiej wybrać kosmetyk dedykowany naszemu rodzajowi cery, np. jeden z kremów Kolastyna Energy Touch, który występuje w czterech wariantach: dla cery normalnej, tłustej i mieszanej, suchej oraz zmęczonej. Starannie dobrana pielęgnacja pomoże sprawić, że Twoja skóra odzyska blask i zdrowy wygląd.

krem nawilżający kolastyna energy touch cera zmęczona

Pielęgnacja od wewnątrz

kobieta ze szklanką wody

Oprócz stosowania właściwie dobranych kosmetyków, warto przyjrzeć się swojemu stylowi życia. Niedostateczna ilość snu, zła dieta, palenie papierosów – wszystko to prędzej czy później odbije się na Twojej twarzy. Świadoma pielęgnacja powinna uwzględniać dążenie do maksymalnej poprawy swojego stylu życia.

Spróbuj wzbogacić swoją dietę o wartościowe produkty. Nawet drobne zmiany mają znaczenie. Zapiekankę z budki zamień np. na sałatkę owocową – będzie smaczniej i zdrowiej. Pamiętaj o płynach! Woda jest bardzo ważna dla naszego organizmu. Skóra także jej potrzebuje, by utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia.Na pewno odwdzięczy Ci się zdrowym i promiennym wyglądem.

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Nasze propozycje