Poprzedni artykuł: Silnie energetyzująco-antyoksydacyjna kuracja z nową linią NIVEA Q10pl... Następny artykuł: Pozwól skórze oddychać

Niebezpieczne wyzwanie w sieci, które prowadzi do uszkodzeń skóry! Nastolatki używają dezodorantu do...

Niewłaściwe używanie dezodorantu może mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje, ale nastolatki robią TO dla zabawy...

Deodorant Challenge to niebezpieczna "moda", która w ostatnim czasie opanowała media społecznościowe. Najwyraźniej słynna próba "soli i lodu" (wzdrygamy się na samo wspomnienie) znudziła już amerykańskie nastolatki, które wymyśliły sobie nową, nie mniej kontrowersyjną "zabawę". Na czym polega?

Deodorant Challenge -  niebezpieczne wyzwanie, które uszkadza skórę

Wyzwanie z dezodorantem w roli głównej polega na jak najdłuższym rozpylaniu kosmetyku z bliskiej odległości na skórę - uczestnicy konkurują ze sobą, kto dłużej wytrzyma. Efektem takiego działania są poparzenia i rany na skórze. Nastolatki "wypalają" sobie w ten sposób wzory na ciele, którymi chwalą się później np. na Instagramie. 

O Deodorant Challenge zrobiło się głośno po tym, jak media pokazały zdjęcia poparzeń 12-letniej dziewczynki, która brała udział w "zabawie". Fotografie umieściła na Facebooku jej matka ku przestrodze dla innych rodziców, by zwracali większą uwagę na to, co robią ich dzieci. Dziewczynka pojawiła się też w programie telewizyjnym, gdzie wyjaśniła, że podobnie jak jej przyjaciele "zrobiła to, bo wyglądało super". Mamy dziwne wrażenie, że jej rodzice nie podzielali jej entuzjazmu w tej kwestii.

Chociaż Deodorant Challenge jest niebezpieczne i - powiedzmy to sobie wprost - po prostu głupie, chętnych do jego podejmowania niestety nie brakuje. Na Instagramie można znaleźć wiele nagrań, na których młodzi ludzie uwieczniają swoje eksperymenty z dezodorantem albo pokazują powstałe w ten sposób rany. Prawdopodobnie wiele z tych osób nie zdaje sobie sprawy, że ryzykują w ten sposób nieprzyjemne infekcje, a blizny mogą pozostać z nimi na całe życie.

Słyszałyście o tym wyzwaniu?

Zobacz też: Przesadziłaś ze słońcem w weekend? Ten trik szybko przyniesie ulgę twojej skórze!

Źródło zdjęcia głównego: screen z Facebook.com/sara.stanley.351

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 kwietnia 2019, 16:46

Zobacz także

Nasze propozycje