Poprzedni artykuł: Zawsze warto dbać o piękne ciało! Weź udział w konkursie i wygraj zabi... Następny artykuł: AVON dofinansuje w październiku rekordową liczbę 7 000 badań USG piers...

Kosztuje ok. 10 zł i kryje w sobie ogromny potencjał - zobacz, jak możesz wykorzystać maseczkę w płachcie :)

Niepozorna maseczka w płachcie kryje w sobie wielki potencjał - sprawdź, czy w pełni go wykorzystujesz!

Kosmetyk za kilka-kilkanaście złotych, który pozwoli kompleksowo zadbać o skórę? Czymś takim bez wątpienia jest maseczka w płachcie - prawdopodobnie masz niejedną w swojej kosmetyczce. Tylko czy aby na pewno... używasz jej we właściwy sposób? :)

Maseczki w płachcie podbiły nasze serca i na dobre zadomowiły się w polskich łazienkach. Cenimy je za skoncentrowane działanie i wygodną formułę aplikacji, która świetnie sprawdza się nie tylko w domowym zaciszu (polecamy zabieranie sheet mask np. w podróż samolotem). Jednak nie wszystko, co najlepsze jest napisane na opakowaniu. Zdradzamy triki, które pozwolą jeszcze lepiej wykorzystać ten kosmetyk!

Użyj maseczki w płachcie pod prysznicem

Brzmi dziwnie? W tym "szaleństwie" jest metoda - sheet mask zabrana pod prysznic zadziała jeszcze skuteczniej niż podczas standardowego relaksu na kanapie. Pod wpływem pary i wilgoci pory się rozszerzają, intensywniej chłonąc zawartą w maseczce esencję. Dodatkowo skóra zyskuje "tarczę" ochronną przed wodą, która - jak już kiedyś wspominałyśmy - niekoniecznie musi mieć na nią dobry wpływ.

Jak to zrobić? Zanim udasz się pod prysznic oczyść skórę twarzy i nałóż maseczkę - wybierz hydrożelową lub z biocelulozy (maski z mikrofibry mogą pochłaniać wilgoć i nasiąkać). Zrelaksuj się i weź prysznic - gdy wyjdziesz z łazienki, twoja cera będzie nawilżona i gładka.

Nakładaj maseczkę nie tylko na twarz

Fakt, że sheet mask są przystosowane do aplikacji na skórę twarzy wcale nie oznacza, że nie można ich stosować na inne obszary ;) Maseczki wypełnione składnikami aktywnymi świetnie sprawdzą się też w pielęgnacji skóry szyi i dekoltu czy choćby... stóp. W dodatku nie musisz w tym celu poświęcać dodatkowej płachty.

Z pewnością zauważyłaś, że w większości przypadków po zakończeniu zabiegu na twarz maseczka pozostaje mokra i wciąż jest na niej dużo esencji - zamiast wyrzucać ją do kosza, odwróć ją na drugą stronę i nałóż na inną część ciała, np. szyję. Odczekaj kilkanaście minut, pozwalając skórze wchłonąć to, co najlepsze.

Wykorzystaj maseczkę do ostatniej kropli

Na opakowaniach maseczek często znajdziemy wskazówkę, by po zdjęciu kosmetyku wklepać w twarz resztki esencji z opakowania. My polecamy zrobić odwrotnie - po otwarciu saszetki wylej na dłonie nadmiar płynu i zaaplikuj na czystą skórę twarzy, a następnie nałóż płachtę i ciesz się jej działaniem.

Postępując w ten sposób wykorzystasz produkt w 100% - esencja będzie się lepiej wchłaniać dzięki efektowi okluzji. Nie zmarnujesz ani kropelki :)

Lubicie maseczki w płachcie?

Zobacz też: Jak się NIE opalać - te zdjęcia sprawią, że więcej nie zapomnisz o kremie z filtrem!

Źródło zdjęcia głównego: Pinterest

Polecamy wysoko oceniane maseczki w płachcie z KWC:

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 07:30

Zobacz także

Nasze propozycje