Poprzedni artykuł: 5 koreańskich marek, których kosmetyki warto wypróbować Następny artykuł: Jak prawidłowo dobrać olejek do typu cery?

Nietypowe zastosowania odżywki do włosów. Nie uwierzysz do czego może się przydać

Kupujemy je zwykle w zestawie z szamponem, a kiedy nie spełniają naszych oczekiwań, szybko chowamy lub odkładamy w kąt. Odżywki to niezbędny element pielęgnacji suchych, farbowanych czy kręconych włosów, ale nie każda z nich nawilża i kondycjonuje tak, jak powinna. To nie powód, by wyrzucać ją do kosza. Niepozorną odżywkę można bowiem wykorzystać na inne sposoby.

Odżywka jako krem do golenia

Wbrew pozorom, aby ułatwić sobie usuwanie niechcianego owłosienia, wcale nie musimy spieniać skóry. Zamiast kremu do golenia możemy użyć właśnie odżywki, która zmiękczy tak grubsze włoski na nogach, jak i pod pachami.

Kosmetyk działa na nie tak, jak na włosy na głowie, a jak wiadomo, bardziej miękkie włoski łatwiej usunąć. Stosując odżywkę do golenia nóg i pach maszynką można dostrzec, że zużywa się znacznie mniej wody. Efekt? Gładsza i bardziej nawilżona skóra i brak problemów z jej łuszczeniem się.

Odżywka dla pędzli do makijażu

Jeśli stosujemy jeden pędzel lub dwa, możemy tego nie zauważać, ale przy myciu dużej ilości pędzli zasady gry się nieco zmieniają. Makijażyści mają na stanie zwykle po kilka pędzli każdego rodzaju, więc doskonale zauważają, że wypłukiwanie pozostałości kosmetyków czyni je coraz sztywniejszymi i łamiącymi się. Aby po wyschnięciu nie stawały się twarde, warto je wcześniej zanurzyć w roztworze odżywki (do szklanki wody wystarczy wlać łyżeczkę odżywki). Pędzle będą nie tylko przyjemniejsze w użyciu, ale i zapewne znacznie dłużej nam posłużą.

Odżywka jako płyn do zmiękczania tkanin

Środki zmiękczające obecne w odżywkach można stosować także na tkaninach. Najlepiej sprawdzają się w roli alternatywy dla płynu do zmiękczania tkanin, jednak na tym ich zastosowania się nie kończą. Odżywki do włosów zawierają również substancje delikatnie oczyszczające, dlatego warto wypróbować je podczas ręcznego prania, np. koronkowej bielizny.

Odzież czy bielizna nie będą tak sztywne, aczkolwiek nie warto przesadzać. Zamiast stosować odżywkę bezpośrednio na tkaninę, wlejmy odrobinę kosmetyku do napełnionego wodą zlewu. O tej sztuczce warto pamiętać przede wszystkim podczas podróży i pobytu w hotelach, kiedy nie mamy pod ręką proszku ani płynu do prania.

Czytaj też: Gwiazdy bez makijażu

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

24 marca 2019, 12:20

Zobacz także

Nasze propozycje