Poprzedni artykuł: Test redakcji: krem do rąk Neutrogena Następny artykuł: Konkurs: postaw na włosy piękne z natury i wygraj kosmetyki Mrs. Potte...

Zawstydzający wąsik, włoski przy policzkach, niesforne brwi - tu pomoże nitkowanie!

Pielęgnacja, , tagi: brwi, regulacja brwi
Ta metoda regulowania kształtu brwi jest znana od wielu pokoleń. Ale nitkowanie brwi właśnie teraz podbija serca kobiet. Na czym polega ten zabieg?

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest nitkowanie brwi znane również jako eyebrow threading. Cały proces polega na wyrywaniu włosków razem z cebulkami nicią plecioną ze 100-procentowej bawełny. Poradzi sobie ona nawet z niewidocznymi dla oka włoskami, ale również z tymi wyjątkowo krótkimi. Nitkowanie pochodzi z krajów Dalekiego Wschodu, a obecnie jest jednym z najgorętszych trendów kosmetycznych w Europie Zachodniej.

Nić wykorzystuje się do regulowania brwi, ale również to pozbywania się niechcianego wąsika lub też włosków przy polikach. Zabieg jest w pełni bezpieczny dla skóry. Poleca się go szczególnie kobietom, które mają wyjątkowo wrażliwą cerę, skłonną do zaczerwienień. 

Na czym polega zabieg nitkowania brwi?

Najlepiej wybrać się do profesjonalnego salonu. Takie usługi oferuje chociażby salon Eye Boutique. Pierwsze dwa gabinety zostały otwarte w CH Plac Unii City Shopping (ul. Puławska 2, Warszawa) oraz w CH Blue City (Al. Jerozolimskie 179, Warszawa). 

To pierwsze takie miejsce w Polsce, które oferuje usługi z zakresu stylizacji brwi i rzęs, pielęgnacji skóry wokół oczu i wizażu. Doświadczona kosmetyczka, potrafi za jednym razem usunąć rządek nawet kilku włosków. Zatem sam zabieg w jej wykonaniu może potrwać zaledwie 5 minut i okazać się niemal bezbolesny.

Efekt nitkowania utrzymuje się nawet do 6 tygodni, a zaczerwienia znikają po kilku minutach od wykonania zabiegu. 

zdjęcia: Fotolia

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 19:48

Zobacz także

Nasze propozycje