Poprzedni artykuł: Maseczki nawilżające z Hebe – wybraliśmy te najlepsze Następny artykuł: Olej makadamia na twarz – jak działa i jak stosować?

Nowe żele antybakteryjne za mniej niż 4 zł trafiły do Biedronki

Pielęgnacja,
,
, tagi: żel antybakteryjny, Biedronka
Biedronka wzbogaciła asortyment o trzy nowe żele antybakteryjne popularnych marek. Za produkty Marion, Clean Hands i Vellie Japan zapłacimy 3,99 zł. Każdy z nich oprócz higieny zapewnia pielęgnację wysuszonych dłoni.

Braki w dostępności żelu antybakteryjnego i mydła spowodowane informacją o zamknięciu szkół i rozpoczęciem pandemii koronawirusa wydają się zostać uzupełnione. W dyskoncie Biedronka od 23 do 28 marca dostępne będą ich trzy nowe warianty. Sieć sklepów zdecydowała się wprowadzić jednak ograniczenia na ich zakup. Pojedynczy klient będzie miał możliwość kupna wyłącznie pięciu sztuk produktu w dowolnej kombinacji. Za każdy z żeli, niezależnie od producenta zapłacimy 3,99 zł. 

Zobacz także:Co lepiej chroni przez koronawirusem - żel antybakteryjny czy mydło?

Jakie żele antybakteryjne kupimy w Biedronce?

W nowej ofercie Biedronki znalazły się trzy nowe produkty:

  • Oczyszczający żel do rąk Marion (usuwający zanieczyszczenia żel do mycia rąk o działaniu antybakteryjnym),
  • Żel antybakteryjny Clean Hands (dostępny w wybranych sklepach szybkowchłaniający się żel z aloesem i prowitaminą B5 do stosowania bez użycia wody),
  • Odświeżający antybakteryjny żel do rąk Vellie Japan (oczyszczający ze składnikiem antybakteryjnym o delikatnym działaniu z ekstraktem z aloesu i panthenolem).

 

Jak działa żel antybakteryjny i jak go stosować?

Żel antybakteryjny jest wzbogaceniem higieny dłoni. Ma stanowić uzupełnienie dla systematycznego mycia rąk z użyciem mydła i nie może go zastąpić. Zabija on bowiem bakterie, jednak nie usuwa ich z powierzchni skóry. Po żel antybakteryjny powinniśmy więc sięgać w przypadku braku dostępu do wody i mydła, zwłaszcza spędzając czas na zewnątrz i korzystając z przedmiotów użytku publicznego - np. dotykając klamek, czy poręczy podczas jazdy autobusem.

Produkt nakładamy na dłonie i masujemy je, rozprowadzając go dokładnie przez ok. 30 - 60 sekund. Możemy stosować go również na czyste, umyte mydłem ręce w celu zwiększenia środków ostrożności.

WHO poleca również domowy przepis na żel antybakteryjny. Żeby go wykonać potrzebujemy:

  • 1/4 szklanki żelu aloesowego (np. uwielbiany marki Holika Holika),
  • 1-2 łyżki spirytusu,
  • 30 kropli olejku z drzewa herbacianego (lub zamienników o podobnych właściwościach).

Całość dokładnie mieszamy i przechowujemy przez okres ok. 2-3 tygodni. 

Źródło zdjęcia głównego: Kelly Sikkema on Unsplash

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

7 kwietnia 2020, 14:36

Nasze propozycje