Sztuczna inteligencja pomoże zdiagnozować stan twojej skóry i podpowie, jak skutecznie ją pielęgnować

Pielęgnacja, , tagi: Vichy, anti-aging, pielęgnacja
Poprzedni artykuł: Twarz cukrowa - jak wygląda, jak ją pielęgnować i o jakich błędach świ... Następny artykuł: Jak zrobić maseczkę z glinki na włosy? Advertisement
To prawdziwy przełom w pielęgnacji, który może na dobre zmienić twoje nawyki i rytuały w pielęgnacji przeciwstarzeniowej!

Czy wiedziałaś, że sztuczna inteligencja znalazła zastosowanie w świecie beauty i przyczyniła się do rewolucji w pielęgnacji skóry? Dzięki niej dermatolodzy marki Vichy dokonali czegoś, co dotychczas wydawało się praktycznie niemożliwe... 

Po wielu latach testów i gromadzenia bazy danych, marka zaprezentowała narzędzie, które na podstawie zaledwie jednego selfie pozwala dokonać analizy twarzy pod kątem oznak starzenia się skóry. Jak działa SkinConsult AI i co stoi za jego skutecznością?

Diagnoza skóry online - SkinConsult AI od VICHY

SkinConsult AI został stworzony na podstawie 15 lat badań nad starzeniem się skóry oraz wiedzy dermatologicznej, aby pomóc kobietom znaleźć odpowiednie rozwiązanie dla ich skóry" - zapewnia Dr Marion Nielsen, Dyrektor Naukowa Vichy.

Jak stworzono narzędzie SkinConsult AI?

Za stworzenie narzędzia odpowiedzialny był Dział Badań i Innowacji, który od prawie 20 lat prowadzi obserwację i klasyfikację oznak starzenia się skóry u kobiet z całego świata. To tam, na podstawie ponad 20 tysięcy zdjęć ocenionych przez dermatologów i ekspertów, stworzono Atlasy starzenia się skóry*, które obrazują proces ewolucji oznak starzenia się skóry. Na ich podstawie można oszacować lub przewidzieć ogólny proces zachodzących z wiekiem zmian na twarzy.

6 tysięcy zdjęć zgromadzonych w Atlasachstarzenia się skóry, stało się podstawą do oceny i diagnozy jej stanu przez algorytm sztucznej inteligencji SkinConsult AI. Dodatkowo, by udoskonalić mechanizm analizy zdjęć, skorzystano również z bazy 4 tysięcy selfie wykonanych przez kobiety z całego świata w różnych warunkach oświetleniowych.

Dzięki temu, narzędzie można było zoptymalizować i indywidualnie dopasować do mimiki twarzy, różnego natężenia oświetlenia czy pozycji telefonu, w której powstało zdjęcie. Następnie, na potrzeby opracowania modelu, dokonano podziału na 3 grupy: azjatycką, kaukaską oraz afroamerykańską, co zapewniło trafność diagnozy dla każdego rodzaju skóry. Finalnie, skuteczność algorytmu oceniona została na 95%**.

Analiza dokonywana jest na podstawie jednego selfie. Algorytm w kilkanaście sekund ocenia skórę pod kątem 7 oznak starzenia. Są to:

 • głębokie zmarszczki,
 • drobne linie,
 • zmarszczki pod oczami,
 • utrata blasku,
 • utrata jędrności,
 • widoczne pory,
 • przebarwienia.

Narzędzie diagnozuje potrzeby każdej skóry identyfikując jej mocną stronę oraz dwa obszary wymagające priorytetowej pielęgnacji, a także pozwala porównać uzyskane wyniki do wyników kobiet z różnych grup wiekowych.

SkinConsult AI zidentyfikuje potrzeby twojej skóry!

Wykorzystując algorytm porównawczy oceniający rysy twarzy, na podstawie tylko jednego selfie, w 45 sekund SkinConsult AI zanalizuje siedem głównych oznak starzenia i przedstawi ci spersonalizowaną ocenę skóry:

 • poznasz mocną stronę twojej skóry (np. mniej widoczne pory niż u twoich rówieśniczek),
 • dowiesz się, czemu powinnaś poświęcić więcej uwagi (np. redukcja drobnych linii),
 • otrzymasz rekomendacje dotyczące kosmetyków,
 • przekonasz się, że przeciwdziałanie procesowi starzenia może być skuteczniejsze!

SkinConsult AI jest naprawdę łatwy w obsłudze! Zaledwie 3 kroki dzielą cię od poznania prawdy o kondycji twojej skóry.

1. Wykonaj lub wgraj odpowiednie selfie (pamiętaj, by wykonać je bez makijażu i okularów oraz w dobrym – najlepiej naturalnym – oświetleniu).

2. Odpowiedz na pytania dotyczące twojego wieku i typu skóry.

3. Otrzymaj wynik spersonalizowanej analizy wraz z komentarzem eksperta oraz rekomendację dotyczącą pielęgnacji i doboru odpowiednich kosmetyków.

Zachęcamy do wypróbowania!

Narzędzie dostępne jest w wersji mobilnej strony vichy.pl/skinconsultai.

*Atlas skóry opublikowany w 5 tomach: Roland Bazin, Frédéric Flament, Huixia Qiu : Atlas starzenia się skóry. Tom 5, Photo-aging Twarz&Ciało. Październik 2017; Roland Bazin, Frédéric Flament, Virginie Rubert: Atlas starzenia się skóry. Tom 4, Typ indyjski. Czerwiec 2014; Roland Bazin, Frédéric Flament, Franck Giron: Atlas starzenia się skóry. Tom 3, Typ afroamerykański. Maj 2012; Roland Bazin, Frédéric Flament : Atlas starzenia się skóry. Tom 2, Typ azjatycki. Listopad 2010; Roland Bazin: Atlas starzenia się skóry, Tom 1, Typ kaukaski. Październik 2007.

**Ruowei Jiang; Irina Kezele; Alex Levinshtein; Frederic Flament; Jingyi Zhang; Eric Elmoznino; Junwei Ma; He Ma; Jerome Coquide; Vincent Arcin; Esohe Omoyuri; Parham Aarabi: Nowa procedura, wolna od oceny człowieka, która automatycznie ocenia niektóre objawy strukturalne skóry twarzy. Porównanie z ocenami ekspertów, z użyciem referencyjnych atlasów starzenia się skóry. Opublikowano w: International Journal of Cosmetic Science. 21 stycznia 2019 r.

Artykuł powstał z udziałem marki Vichy

zdjęcia: materiały PR

Nasze propozycje