Poprzedni artykuł: TEST redakcji: niebieski lifting twarzy? Sprawdziłyśmy, jak działa ten... Następny artykuł: Zostań testerką kultowego kosmetyku Oriflame z okazji jubileuszu 50-le...

Ten trend pokochały już Emma Stone i Jennifer Aniston - na czym polega kryształowa pielęgnacja?

Ich lecznicze właściwości są znane od wieków, ale teraz kryształy "błyszczą" także w pielęgnacji!

Prawdopodobnie słyszałyście o zabiegach SPA z wykorzystaniem ciepłych kamieni, ale ten trend jest nieco inny. Zachodnie gwiazdy pokochały kryształową pielęgnację - z zabiegów wykorzystujących dobroczynne działanie kamieni szlachetnych i półszlachetnych korzystają m.in. Emma Stone i Jennifer Aniston. Na czym polega fenomen tego trendu?

Masaż kryształami - na czym polega?

Kamienie szlachetne i półszlachetne od wieków są doceniane nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale także przypisywane im właściwości lecznicze. W pielęgnacji wykorzystuje się je przede wszystkim do masażu twarzy, który ma się przyczynić do poprawy struktury skóry, zmniejszenia zmarszczek i przywrócenia młodzieńczego wyglądu. Jak to możliwe?

Masaż twarzy z użyciem kryształów pozwala przyspieszyć mikrokrążenie w skórze - regularnie wykonywany niweluje obrzęki i poprawia jej ukrwienie. W rezultacie cera staje się gładsza i bardziej napięta, a zmarszczki mniej widoczne. Dodatkowym aspektem jest działanie poszczególnych kamieni - w tego typu zabiegach najczęściej wykorzystuje się kwarc, zwany też kryształem górskim. Uważa się, że kwarc jest w stanie "wyciągać" ze skóry toksyny - łagodzi też stany zapalne i alergie.

Masaż kryształami w chińskim wydaniu gua sha

Kwarc pojawia się w gabinetach SPA nie tylko w kontekście "zwykłego" masażu - coraz popularniejszy staje się chiński zabieg gua sha, w którym główną rolę gra właśnie kryształ. Gua sha polega na pocieraniu skóry płytką wykonaną z kwarcu różowego - celem tego masażu jest uruchomienie w skórze procesów naprawczych, która zaczyna się oczyszczać i regenerować. Do korzystania z zalet zabiegu przyznaje się m.in. aktorka Uma Thurman.

Na fali popularności gabinetowego gua sha zaczęły pojawiać się narzędzia do samodzielnego wykonywania masażu w domu. Przykład wykorzystania takiego akcesorium możecie zobaczyć na poniższym filmiku:

Czy masaż kryształami naprawdę działa?

Chociaż określenie "kryształowa pielęgnacja" brzmi bardzo atrakcyjnie, w rzeczywistości brak badań jednoznacznie potwierdzających bądź też negujących działanie samych kamieni szlachetnych na skórę. Niewątpliwie mogą być przydatnym narzędziem wykorzystywanym do masażu - a ten ma już udokumentowaną skuteczność. Pewną zachętą są też rekomendacje osób, które chwalą sobie zabiegi z użyciem kryształów, jednak decyzja, czy zechcemy uwierzyć w ich skuteczność w tym przypadku należy tylko do nas :)

Co sądzicie o masażu kryształami? Wierzycie, że może być skuteczny?

Zobacz też: To nie zmarszczek powinnaś się bać! Co postarza nas najbardziej i jak z tym walczyć?

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Zobacz także

Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 stycznia 2019, 06:56

Zobacz także

Nasze propozycje