Poprzedni artykuł: Foliowe maseczki – nowe oblicze sheet mask! Następny artykuł: Sleeping beauty – rytuały, dzięki którym obudzisz się piękniejsza

5 błędów, które popełniasz podczas prostowania włosów

Pielęgnacja,
,
, tagi: prostowanie włosów, pielęgnacja włosów, ochrona włosów
Jeśli jesteście zwolenniczkami prostownicy i bez jej użycia nie chcecie ruszyć się z domu ani na krok – ten temat zdecydowanie jest dla Was!

Lśniące i proste włosy to marzenie niejednej kobiety! Są eleganckie i wyglądają pięknie w każdym wydaniu. Muszę przyznać, że do niedawna również należałam do grupy osób, którym bardzo (naprawdę bardzo) trudno było się rozstać z prostownicą, a wizja wyjścia z domu w nieidealnie wyprostowanych włosach nie należała do zbyt przyjemnych.

Zobaczcie: Porowatość włosów a odpowiednia pielęgnacja

Bardzo często pomimo kompletnego braku czasu gorączkowo męczyłam swoje kłaki (tak można nazwać ich stan w tamtym okresie) moim prostującym przyjacielem. Nawet wtedy, gdy były jeszcze wilgotne (nigdy, ale to przenigdy tego nie róbcie!!!). Nie zwracałam zbyt wielkiej uwagi na to w jaki sposób to robię (a szkoda), a już w ogóle nie było mowy o każdorazowym, odpowiednim przygotowaniu włosów na taki zabieg.

No i doigrałam się. Skutek? Kompletnie popalone, suche, pokruszone i słabe końcówki, które w moim odczuciu sprawiały wrażenie wręcz rozpadających się na oczach. A mama (fryzjerka) mówiła: „Dziecko jak już prostujesz te włosy to prostuj je z głową i dbaj o nie!”. Ale Ola była mądrzejsza (wcale nie) i dalej robiła swoje. Jedynym ratunkiem dla mnie było ich ścięcie (ok. 10cm).

Żeby ustrzec Was przed taką „włosową tragedią” przedstawiam Wam 5 błędów, które możliwe, że popełniacie podczas prostowania włosów. Miłej lektury!

1. NIE PRZYGOTOWUJECIE ODPOWIEDNIO SWOICH WŁOSÓW

Odpowiednio przygotowane do prostowania włosy to P O D S T A W A. Musicie pamiętać, aby odpowiednio ochronić je przed działaniem wysokiej temperatury. Ważne jest ich natłuszczenie i nawilżenie (absolutnie nie chodzi tu o to , żeby były mokre). Najlepiej w tym zadaniu spełnią się produkty specjalnie do tego przeznaczone (różnego rodzaju mgiełki ochronne) lub olejek arganowy czy też keratyna.

2. Zbyt wysoka temperatura

Jeśli myślicie, że duże zwiększenie temperatury jest skuteczniejsze niż prostowanie przy tej optymalnej, a skutki są praktycznie takie same – jesteście zdecydowanie w błędzie. Bardzo wysokie temperatury są przeznaczone dla bardzo grubych włosów lub mocno skręconych. Używają jej głównie doświadczeni fryzjerzy przy poważnych i profesjonalnych stylizacjach, ale mają oni szerokie pojęcie o tym jak odpowiednio chronić włosy przed tak dużym ciepłem. Dla normalnych użytkowniczek prostownic najodpowiedniejsza jest temperatura średnia (połowa maksymalnej) lub niska.

3. Prostowanie na wilgotnych włosach

Nie, nie i jeszcze raz nie. Trzy razy nie, dziękujemy! Pod żadnym pozorem nie traktujcie swoich włosów prostownicą, kiedy są jeszcze wilgotne! Woda na ich pasmach po zaciśnięciu się gorących płytek ma temperaturę wrzenia. Skutki takiego zabiegu mogą być naprawdę tragiczne i z całą pewnością nie chcecie ich doświadczyć... Wyjątkiem są prostownice odpowiednio do tego przystosowane.

4. Zbyt częste przeciąganie pasm prostownicą

Nie przeciągajcie pasm włosów prostownicą więcej niż dwa razy. Jeśli nie są one dostatecznie proste – zmniejszcie grubość pasma lub po prostu przeciągajcie po nich odrobinę wolniej (ale bez przesady).

5. Lakier do włosów przed prostowaniem.

Błędem jest twierdzenie, że spsikanie włosów lakierem przed prostowaniem jest genialnym trikiem na idealną i trwałą fryzurę. Nie, nie w tę stronę droga. Mieszanina lakieru robionego na bazie alkoholu i działania prostownicy jest idealnym przepisem na katastrofę na włosach. Oto co możecie osiągnąć. Można to porównać do procesu smażenia. Co więcej, zamiast idealnej, prostej i zwiewnej fryzury może powstać dziwna tafla przypominająca zniekształcony hełm.

Mam nadzieję, że będziecie omijać te błędy szerokim łukiem i nie doprowadzicie swoich włosów do niepożądanego stanu, a już na pewno nie do takiego, który powstał w moim wykonaniu.

Pomocne? Oby! Dajcie znać jak Wy chronicie swoje włosy przed prostowaniem (o ile w ogóle je prostujecie) :). 

Zobaczcie też: Fakty i mity na temat wpływu temperatury na włosy

Źródło: Popsugar.com

Poznajcie najlepsze regenerujące maski do włosów

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

17 lipca 2019, 10:40

Nasze propozycje