Poprzedni artykuł: Marietta z "Love Island" powiększyła usta Następny artykuł: Kubeczek menstruacyjny - czy jest bezpieczny?

Octopus lips - nowa moda w powiększaniu ust

Pielęgnacja, , tagi: powiększanie ust
Powiększanie ust metodą octopus lips to niebezpieczny trend, który niestety podoba się wielu kobietom. Na czym polega?

Wydawało nam się, że temat powiększania ust został już wyczerpany. Okazuje się jednak, że rosyjscy kosmetolodzy mają w tej kwestii jeszcze sporo do powiedzenia. Na Instagramie krążą zdjęcia dziwnie pofalowanych ust, które nie są efektem manipulacji w programie graficznym. Tak zwane octopus lips, devil lips czy umbrella lips również tworzone są przy użyciu kwasu hialuronowego. Zupełnie inaczej wygląda jednak proces modelowania ust. I mimo że trudno w to uwierzyć, wiele kobiet jest pod wrażeniem tego trendu...

Metody powiększania ust

Usta można powiększyć trzema metodami:

  • Kwasem hialuronowym - podawany jest w postaci żelu, który rozprowadza się w tkankach. Efekt powiększenia kwasem hialuronowym jest widoczny od razu i utrzymuje się od sześciu miesięcy do roku.
  • Botoksem - wstrzykuje się go w czerwień wargową, ale tuż nad konturem ust. Zabieg polega na delikatny wywinięciu wargi - lip flip. Botoks może jednak działać drażniąco lub wywołać reakcję alergiczną. Efekty widać po upływie kliku dni, gdy toksyna botulinowa zacznie działać.
  • Własnym tłuszczem - najczęściej ten rodzaj powiększenia wykonywany jest równolegle z liposukcją, kiedy to odsysamy tłuszcz. Komórki tłuszczowe po odpowiednim przygotowaniu zostaną wprowadzone za pomocą igły w okolicy ust.

Podczas każdego z tych zabiegów poprawia się również estetykę warg. Chodzi o wspomniane wcześniej modelowanie ust, które wygładza zmarszczki wokół, podkreśla łuk kupidyna, podnosi kąciki warg i podkreśla kontur. Rosyjscy kosmetolodzy poszli jednak o krok dalej i postanowili ten kontur zupełnie zatrzeć.

Jak wyglądają octopus lips?

Na widok tych ust przechodzą nas ciarki, ale wiele kobiet uważa pofalowany kontur za dzieło sztuki. Podziwiają wręcz pracę rosyjskiego kosmetologa, który swoje klientki nazywa biomanekinami. Najpopularniejsze fora internetowe (między innymi reddit.com) już teraz grzmią na temat tragicznych skutków takiego modyfikowania ust.

Niestety znalazły się zwolenniczki tego efektu, które z chęcią poddałyby się zabiegowi. Na Instagramie można natrafić na wiele zdjęć z octopus lips, zwanymi również devil lips czy umbrella lips.

Tak nienaturalny efekt można osiągnąć poprzez wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, który następnie jest modelowany w ustach na kształt charakterystycznych wypustek. Udało nam się znaleźć informację o tym, że uzyskanie octopus lips kosztuje 80 funtów, czyli nieco ponad 400 zł

Niestety autor tego absurdalnego trendu ma zablokowane konto na Instagramie. Nie zmienia to jednak faktu, że fotografie z prezentowanym przez niego efektem powiększenia ust obiegły social media. Z komentarzy pod jednym z wideo zamieszczonych w serwisie YouTube można nawet przeczytać, że nie jest lekarzem, a szkoli kolejne osoby do wykonywania octopus lips.

Do tego przedziwnego trendu odniósł się Tigran Alexanian, lekarz specjalizujący się w chirurgii plastycznej z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. W dość niewybrednych słowach powiedział, że octopus lips "jest tylko kolejną modą dla bezmózgich osób, która wkrótce zostanie zapomniana". Lekarz podkreślił jednak, że zabieg nie jest tak łatwo odwracalny, jak obiecują wykonujące go kosmetyczki. Oczywiście istnieje możliwość rozpuszczenia kwasu hialuronowego, ale trudno później przywrócić ustom właściwy kształt. 

Powiększanie ust stało się tak popularne, że dla niektórych stało się zabiegiem nie wymagającym ani wiedzy, ani umiejętności. Jeśli możemy was w jakikolwiek sposób ustrzec przed przykrymi konsekwencjami, radzimy wybierać lekarzy, a nie kosmetologów. Może i cena jest zachęcająco niższa, ale musicie pamiętać, że kobiety nazywające się kosmetyczkami, chwalą się certyfikatem, a bardzo często nie ukończyły nawet kosmetologii. Jednodniowy czy weekendowy kurs powiększania ust nie zastąpi kilku lat nauki. 

Spotkałyście się kiedyś z powikłaniami po powiększeniu ust?

Zdjęcie główne: Instagram.com/marktoraoff

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

12 grudnia 2019, 17:50

Nasze propozycje