Poprzedni artykuł: Sudocrem na trądzik – jak stosować, czy jest skuteczny? Następny artykuł: Szczotkowanie na sucho – takich efektów możesz się spodziewać!

Oczyszczanie wodorowe twarzy – efekty zabiegu, cena

Oczyszczanie wodorowe nie tylko usuwa ze skóry zanieczyszczania i zrogowaciałe komórki naskórka. Dzięki temu zabiegowi wyleczysz trądzik i opóźnisz powstawanie zmarszczek!

Jeśli marzysz o pięknej cerze, podstawową rzeczą, o którą musisz zadbać jest jej prawidłowe oczyszczanie, czyli takie, które nie tylko usunie ze skóry resztki makijażu i inne zanieczyszczenia, ale też przy okazji nie przyczyni się do naruszenia jej naturalnej bariery ochronnej.

Istnieje wiele metod oczyszczania twarzy stosowanych w domu lub w profesjonalnym salonie. Dzięki nim cera jest czysta, gładsza i jaśniejsza oraz mniej narażona na powstawanie krostek i zaskórników. Istnieje jednak zabieg oczyszczający, który ma skórze do "zaoferowania" jeszcze więcej! Mamy tu na myśli oczyszczanie wodorowe, które przedłuża cerze młodość.

Na czym polega oczyszczanie wodorowe?

W trakcie oczyszczania wodorowego skóra jest oczyszczana i złuszczana. Jednak zdecydowanie najważniejszą częścią tego zabiegu jest wprowadzenie w skórę cząsteczek wodoru, który jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów

W trakcie zabiegu używane jest urządzenie z jednorazową końcówką. Głowica urządzenia zasysa skórę i równocześnie działa na nią strumieniem wody. Pęcherzyki wodoru uderzają w skórę, "zgarniając" z niej zanieczyszczenia i zrogowaciały naskórek. Woda z tymi zanieczyszczeniami jest zasysana i odprowadzana do osobnego pojemnika.

Kolejnym etapem zabiegu jest tak zwana elektroporacja. W tej części oczyszczania wodorowego używana jest głowica wytwarzająca falę radiową o średniej częstotliwości. Podczas elektroporacji energia wytwarzana przez głowicę umożliwia cząsteczkom wodoru oraz składnikom aktywnym nałożonych na skórę kosmetyków jej głębszą penetrację.

Oczyszczanie wodorowe – efekty 

Najbardziej widocznym efektem oczyszczania wodorowego jest usunięcie ze skóry wągrów. Ale wykorzystywane w trakcie tego zabiegu cząsteczki wodoru nie tylko oczyszczają cerę, ale także neutralizują zagrażające jej wolne rodniki.

Reaktywne formy tlenu, czyli właśnie wolne rodniki, niszczą kolagen i elastynę, przyspieszając w ten sposób powstawanie zmarszczek. Są też odpowiedzialne za powstawanie stanów zapalnych. Konsekwencją wyeliminowania wolnych rodników podczas oczyszczania wodorowego jest więc także ogólne poprawienie stanu skóry i opóźnienie jej starzenia się. 

Po oczyszczaniu wodorowym:

 • pory skóry są oczyszczone i zwężone,
 • cera mniej się przetłuszcza i w związku z tym wolniej zanieczyszcza,
 • uzyskuje się efekt tymczasowego liftingu skóry,
 • skóra wolniej się starzeje. 

Oczyszczanie wodorowe – wskazania i przeciwwskazania

Zabieg oczyszczania wodorowego jest polecany osobom ze skórą poszarzałą, pozbawioną blasku, zanieczyszczoną zaskórnikami. Można go stosować przy cerze tłustej, suchej i dojrzałej. Kosmetolodzy przekonują, że oczyszczaniu wodorowemu mogą także poddać się posiadaczki skóry naczynkowej, my jednak to odradzamy, bo w trakcie zabiegu skóra jest zasysana pod ciśnieniem i istnieje ryzyko powstania wybroczyn.

Oczyszczaniu wodorowemu nie mogą poddawać się osoby z:

 • aktywną opryszczką,
 • infekcją,
 • stanem zapalnym,
 • uszkodzoną skórą,
 • nadwrażliwością na prąd elektryczny,
 • nowotworem,
 • cukrzycą,
 • epilepsją.

Zobacz także: Dzięki tym zabiegom pory na twojej twarzy staną się niewidoczne!

Zabieg oczyszczania wodorowego jest polecany jako alternatywa dla peelingu kawitacyjnego. W zależności od stopnia zanieczyszczenia skóry, można go wykonywać co 2-4 tygodnie. Koszt jednego zabiegu zaczyna się zwykle od 200 zł. 

Zdjęcie główne: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

21 lutego 2020, 22:31

Nasze propozycje