Poprzedni artykuł: Ta dziewczyna ma przepiękne włosy. A wszystko zawdzięcza niedrogiemu s... Następny artykuł: „Mycie zębów stało się dla mnie wielką przyjemnością” – ocenia Wizażan...

Tak będziemy się odchudzać w 2018 roku? Bez diety i ćwiczeń

Kriolipoliza to jedno z najpopularniejszych haseł na Facebooku. Na czym polega i dlaczego ma szansę stać się hitem 2018 roku?

Odchudzanie bez diety i ćwiczeń - brzmi jak żart, ale w gruncie rzeczy nie jest to tak absurdalne, jak mogłoby się wydawać. Istnieją zabiegi, które pozwalają pozbyć się tłuszczu bez wysiłku. Według raportu trendów przegotowanego przez Facebooka, jeden z nich będzie wyjątkowo popularny w 2018 roku. Mowa o kriolipolizie.

Na czym polega kriolipoliza?

Choć jej nazwa niektórym może kojarzyć się ze skomplikowaną operacją, kriolipoliza nie przewiduje interwencji chirurgicznej. To zabieg chłodzący, który polega na wymrażaniu tłuszczu - komórki tłuszczowe znajdujące się w tkance podskórnej giną pod wpływem niskiej temperatury. Specjalne urządzenie z aplikatorem próżniowym jest przykładane do poszczególnych partii ciała, by stopniowo zamrażać tłuszcz. Komórki ulegają obumarciu, a następnie rozpuszczeniu i są w naturalny sposób wydalane z organizmu. Seria zabiegów jest w stanie zredukować objętość tkanki tłuszczowej nawet o 30-40%, a efekty utrzymują się do pół roku.

Kriolipoliza hitem 2018 roku?

Raport Facebooka dotyczący najświeższych trendów w obrębie medium wykazał, że w ciągu ostatnich miesięcy popularność frazy "kriolipoliza" gwałtownie wzrosła. Użytkownicy interesują się jej działaniem i cenami - no właśnie, jaki jest koszt takiego zabiegu? Ceny różnią się w zależności od kliniki, ale pojedynczą sesję wymrażania tłuszczu możemy sobie zafundować już za ok. 300 zł. Trzeba jednak pamiętać, że ma to sens wyłącznie w przypadku serii zabiegów, co zajmuje przeważnie 3-4 miesiące.

Choć opis kriolipolizy i obietnica redukcji tkanki tłuszczowej brzmią bardzo kusząco, nie zapominajmy, że w dalszej perspektywie nic nie zastąpi prawidłowej diety i aktywności fizycznej. Medycyna estetyczna jest bardzo pomocna, ale tego typu zabiegi powinny być traktowane raczej jako uzupełnienie zdrowego stylu życia niż samodzielna kuracja odchudzająca.

Jeśli lubicie wspomagać walkę o piękną sylwetkę kosmetykami, polecamy sprawdzone balsamy wyszczuplające:

Zobacz też: Piękna skóra w 90 sekund? Takiego gadżetu jeszcze nie było

Źródło zdjęcia głównego: Instagram

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

19 lutego 2019, 12:42

Zobacz także

Nasze propozycje