Poprzedni artykuł: Małgorzata Rozenek-Majdan zawdzięcza świeży wygląd produktowi za mniej... Następny artykuł: Najlepszy kosmetyk na cellulit? 'Moje uda i tyłek wyglądają teraz jak...

Zapomnij o jadeitowym rollerze i kostce do gua sha. Teraz masujemy twarz różdżką Kansa!

Pielęgnacja, , tagi: masaż twarzy
Wywodzący się z tradycji ajurwedyjskiej masaż przypominającym stempel narzędziem wygładza zmarszczki i odżywia cerę. Kansa hit na Instagramie!

Masaż z użyciem tak zwanej różdżki Kansa zawdzięczamy Ajurwedzie, czyli tradycyjnej medycynie indyjskiej. Jak przekonują zwolennicy tej metody, regularne masowanie twarzy tym narzędziem powoduje, że wygląda ona bardziej świeżo i młodo, cera sprawia wrażenie bardziej jędrnej, oczy większych, a kości policzkowe – wyraźniej zarysowanych. Masaż różdżką Kansa działa też rozluźniająco i zapobiega powstawaniu zmarszczek.

Fot.: Instagram

Zobacz także: Z tego rollera korzysta między innymi Jessica Alba! Dzięki niemu nie musi sobie robić liftingu...

Masaż odmładzający różdżką Kansa

Popularność wykonanych z naturalnych kryształów rollerów czy kostek to nie przypadek. Pielęgnacyjne i odmładzające właściwości masażu twarzy z użyciem tych przyrządów to fakt. Teraz dołączył do nich kolejny masujący gadżet. I on też pochodzi z zamierzchłej przeszłości! Wywodząca się ze starożytności tradycja masażu Kansa właśnie zyskała "drugie życie" i bije rekordy popularności w mediach społecznościowych. 

Różdżka Kansa z wyglądu przypomina stempel. Jest wykonana z drewnianego trzonka rozszerzającego się ku dołowi i zakończonego półkulą wykonaną ze specjalnego rodzaju metalu. Metal kansa zawiera cynę, miedź i cynk – pierwiastki, o których wiadomo, że nawet stosowane zewnętrznie poprawiają stan skóry:

  • stymulują produkcję kolagenu,
  • przywracają naturalne pH,
  • działają antybakteryjnie.

Różdżką Kansa masuje się twarz (uprzednio posmarowaną olejkiem) wykonując koliste ruchy i dociskając jej końcówkę do skóry. W efekcie uzyskuje się efekt podobny do tego, który gwarantuje drenaż limfatyczny – usuwa się zastoje limfy i zmniejsza obrzęk twarzy. Ponadto w trakcie masażu pobudzana jest cyrkulacja krwi w skórze, konsekwencją czego jest jej lepsze dotlenienie, odżywienie i co za tym idzie- szybsza regeneracja. Masaż Kansa powoduje także rozluźnienie mięśni twarzy, które są współodpowiedzialne za powstawanie i utrwalanie zmarszczek.

Zobacz także: Kobido odmładza twarz! Efekty widać już po jednym masażu tą metodą.

Regularne masowanie skóry twarzy różdżką Kansa powinno spowodować jej większą elastyczność, zmniejszenie widoczności pokrywających ją zmarszczek i ogólną oprawę jej stanu

Zdjęcie główne: Instagram 

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

4 sierpnia 2020, 13:49

Nasze propozycje