Poprzedni artykuł: Dzięki temu trikowi bardzo łatwo zamaskujesz cienie korektorem. Wystar... Następny artykuł: Przez 50 lat używała retinolu. Efekty? Nikt by nie powiedział, że ma j...

Tego popularnego modelu dżinsów nie powinnaś nosić latem! Zobacz, czym to grozi

Myślicie, że kiedy nosicie długie spodnie, to nie grozi wam oparzenie słoneczne? Z tym modelem powinnyście bardzo uważać.

Co nas chroni przed oparzeniami słonecznymi? Niektórym wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zasłanianie ciała. Tylko jak przetrwać w długich spodniach w słoneczny dzień? Część osób wybiera "złoty środek" - dżinsy z dziurami. Zakrywają nogi, a z drugiej strony są przewiewne. Okazuje się jednak, że mogą być zwodnicze... Wszystko przez to, że zapominamy, że słońce opala odsłonięte fragmenty ciała. 

Polecamy:  Małgorzata Rozenek-Majdan w garniturze z Zary. Idealny na komunię albo ślub!

Na Twitterze i Reddicie nie brakuje zdjęć oparzeń słonecznych, które powstały w miejscach przetarć w spodniach odsłaniających skórę. Na widok niektórych z nich aż mamy ciarki na ciele. To naprawdę bolesne zmiany, które nawet po wygojeniu wyglądają bardzo nieestetycznie.

Podobnie rzecz się ma do bluzek z wycięciami. Pamiętajcie, że wszystkie nieosłonięte, nawet najmniejsze części ciała mogą ulec poparzeniu, jeżeli przed ekspozycją na słońce, nie ochronimy ich kremem z filtrem SPF. Poza tym zwróćcie uwagę, że słońce najmocniej świeci w godzinach południowych i wtedy warto ograniczyć nawet spacery, nie mówiąc już o typowym opalaniu się. 

Polecamy:  Ten kostium kąpielowy kosztuje prawie 2 tysiące złotych, ale... nie można w nim pływać

Mamy dla was przegląd sprawdzonych kosmetyków przeciwsłonecznych. Pięknej, zdrowej opaleniźnie mówimy tak, ale oparzeniom już zdecydowane NIE!:)

kremy do opalania

Źródło zdjęcia głównego:  Pinterest

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

22 kwietnia 2019, 02:09

Zobacz także

Nasze propozycje