Poprzedni artykuł: Waciki wielorazowe do demakijażu GLOV i Hello Body - jak ich używać? Następny artykuł: Uwielbiasz kosmetyki inspirowane naturą? Musisz poznać tę markę!

Najlepsze paski wybielające zęby [RANKING]

Pielęgnacja, , tagi: wybielanie zębów
Paski wybielające to jeden z najszybszych sposobów na śnieżnobiały uśmiech rodem z Hollywood. Jakie wybrać?

Posiadanie jaśniejszych, białych zębów jest najlepszym sposobem na zapewnienie sobie młodszego wyglądu oraz pokonanie pierwszych oznak starzenia. Jedni wolą domowe płukanki na wybielanie zębów. Drudzy są zwolennikami past wybielających, a jeszcze inni wolą nakładki wybielające LED do domowego użytku. Nadal jednak spora część wielbicieli białego uśmiechu jest wierna paskom wybielającym. Na rynku jest ich całkiem sporo, więc poniżej przedstawiamy subiektywny przegląd tych, które poleca się najczęściej

Paski wybielające do zębów

Zanim jednak zdecydujecie się na paski wybielające zęby czy jakąkolwiek inną metodę wybielania zębów, polecamy skonsultować się ze stomatologiem. Należy zbadać stan zębów i zdecydować, jaka metoda będzie najlepsza i przede wszystkim najbezpieczniejsza. Taka formalność pomoże wam oszczędzić ewentualnie przykrych konsekwencji, które mogą objawiać się na przykład nadwrażliwością zębów

Paski wybielające Bright White

Producent zapewnia, że wystarczy poświęcić 30 minut dziennie, aby każdego kolejnego dnia cieszyć się coraz bielszym uśmiechem. Paski wybielające Bright White są oczywiście przeznaczone do użytku domowego. Zostały zaprojektowane przez specjalistów, którzy zapewniają, że są bezpieczne dla dziąseł i szkliwa.

Paski wybielające Bright White

Paski pokryte są specjalnym żelem, którego składniki w kontakcie ze szkliwem nie tylko wybielają żółte zęby, ale również rozpuszczają przebarwienia po kawie, papierosach czy winie. W opakowaniu znajduje się 28 pasków łącznie, czyli 14 na górne zęby i 14 na dolne zęby. Należy je stosować dwa razy dziennie, aby uzyskać najlepszy efekt. Jak je nakładać?

 1. Należy otworzyć opakowanie i ostrożnie wyciągnąć dwa paski.
 2. Następnie odklejamy z żelowego paska foliową kliszę, a pasek naklejamy na górne zęby. Ważne, aby znajdował się równo z linią dziąseł. 
 3. Czynność z punktu 2 należy powtórzyć w przypadku dolnych zębów. 
 4. Czekamy 30 minut i odklejamy paski z zębów.

Paski wybielające Crest Whitestrips Advanced Seal

Codzienny nalot na zębach nie jest problemem dla tych pasków. Poradzi sobie nawet z tym, który pochodzi z kawy oraz papierosów. Crest Whitestrips Advanced Seal zostały przetestowane w warunkach laboratoryjnych i uznane za bezpieczne i efektywne, jeżeli są używane zgodnie z zaleceniami. Zawierają te same substancje, których używają dentyści do wybielania zębów. Paski są elastyczne i łatwo dopasowują się do kształtu zębów

Paski wybielające Crest Whitestrips Advanced Seal

Pełna kuracja trwa zaledwie 14 dni. Jak należy stosować paski Crest? Przede wszystkim istotne jest niemycie zębów bezpośrednio przed nałożeniem pasków. Co dalej?

 1. Otwieramy saszetkę i wyciągamy pasek, a następnie przed lustrem przyklejamy żelową stroną do zębów. 
 2. Pasek należy dopasować równolegle do linii dziąseł i nosić przez 30 minut.
 3. Po upływie tego czasu zdejmujemy pasek, płuczemy jamę ustną, ale również nie myjemy zębów.

Paski wybielające BlanX O3X Oxygen Power

Wystarczy pięć dni, aby zęby stały się wyraźnie bielsze. Tlen zawarty w systemie wybielającym Blanx ma za zadanie usunąć nawet najtrudniejsze przebarwienia. Działanie pasków opiera się na działaniu specjalnego żelu. Jego formuła nie zawiera nadtlenków, jest nieabrazyjna, a zatem bezpieczna dla zębów i dziąseł. W jego składzie znajduje się za to porost arktyczny, który jest odpowiedzialny za wybielające działanie.

Paski wybielające BlanX O3X Oxygen Power

W pudełku znajduje się pięć zestawów, a każdy z nich zawiera cienkie oraz elastyczne paski - są bardzo łatwe w nakładaniu i doskonale przylegają do zębów. Odcienie bieli jakie pozwalają uzyskać paski wybielające Blanx O3X nawiązują do skali VITA Classic A1-D1, używanej przez stomatologów oraz stosowanej do określania koloru zębów. Jak należy używać tych pasków, aby osiągnąć najbardziej zadowalające efekty?

 1. Nakładamy nakładki na oba łuki zębów oraz odpowiednio dociskamy do ich powierzchni.
 2. Ostrożnie zamykamy usta i czekamy 10 minut.
 3. Po upływie tego czasu usuwamy nakładki z zębów i przepłukujemy jamę ustną wodą w celu usunięcia resztek żelu. 

Nasza wskazówka? Dla wzmocnienia efektu możecie wcześniej umyć zęby pastą wybielającą Blanx O3X lub inną wybielającą pastą. Po aplikacji pasków nie należy niczego jeść ani pić przez 15 minut. 

Paski wybielające Rossmann

Jedyną marką pasków wybielających do zębów dostępnych w Rossmannie jest Rapid White. Jedno opakowanie kosztuje 72,99 zł i znajdują się w nim akcelerator oraz 14 saszetek po dwa paski wybielające w każdej. Z tego łatwo wywnioskować, że kuracja trwa siedem dni. Badania kliniczne dowodzą, że kolor zębów jest wyraźnie jaśniejszy już po pięciu dniach stosowania.  

Paski wybielające Rossmann

Paski Rapid White są bardzo cienkie i przezroczyste. Mają smak i zapach mięty, więc przy okazji odświeżają oddech. W składzie nie znajdziemy nadtlenku wodoru, czyli składnika, który powoduje nadwrażliwość zębów. Jak należy je stosować?

 1. Najpierw ostrożnie otwieramy saszetkę, a następnie przyklejamy przed lustrem paski na zęby.
 2. Nawilżamy aplikator akceleratora, a potem aplikujemy go na górne przednie zęby. 
 3. Zdejmujemy z jednego paska przezroczystą folię i przykładamy go do zębów klejącą stroną. Pasek musi przylegać tak, by układał się wzdłuż krawędzi dziąseł. Dociskamy, aby upewnić się, że pasek dobrze przylega.
 4. Powtarzamy czynności z punktów 2 oraz 3 na dolnych zębach.
 5. Nie musicie martwić się zdejmowaniem pasków, ponieważ po około siedmiu minutach same się rozpuszczą. Należy więc dokładnie wypłukać jamę ustną.

Używałyście kiedyś pasków wybielających? Dajcie nam koniecznie znać, które z nich warto przetestować. :)

Zdjęcie główne: istockphoto.com

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

12 grudnia 2019, 18:41

Nasze propozycje