Poprzedni artykuł: Depilacja bikini - zobacz, jakie to łatwe! Następny artykuł: 5 błędów, które popełniasz w pielęgnacji cery. Sprawdź, jak ich unikać...

Dzięki tym prostym patentom raz na zawsze zapomnisz o wrastających włoskach!

Wrastające włoski i powstające przy okazji stany zapalne szpecą ci skórę na nogach? Sprawdź, co zrobić, żeby bez skrępowania nosić szorty i krótkie spódniczki czy pokazać się na plaży.

Wrastające włoski to problem większości kobiet. Szczęściarom ten problem przydarza się od czasu do czasu. Ale kobiety, które mają do wrastania włosków naturalną predyspozycję, muszą się nieźle nagimnastykować, żeby usunąć z nóg zbędne owłosienie bez przykrych konsekwencji. Bo za gładkie łydki i uda płacą wysoką cenę w postaci guzków, ciemnych punkcików, stanów zapalnych i pozapalnych przebarwień. Są jednak proste patenty na depilację nóg bez szpecących skutków ubocznych.

Krem zamiast maszynki

Jeśli chcesz zmniejszyć prawdopodobieństwo wrastania włosków, wymień maszynkę do golenia na krem do depilacji. Kremy do depilacji zawierają substancje, które wnikają w głąb włosa i rozpuszczają jego główny budulec - keratynę. W efekcie poddany ich działaniu włos rozpada się. Usunięte kremem włoski odrastają zwykle trochę później niż te ścięte ostrzem maszynki. Są one także cieńsze i jaśniejsze niż byłyby po zgoleniu. Przed użyciem kremu do depilacji - zgodnie za zaleceniem i wskazówkami producenta - zrób sobie test alergiczny.

Zobacz także: 6 błędów, które najczęściej popełniamy goląc nogi! Sprawdź, czy ich nie popełniasz

Kierunek się liczy

Jeśli nie możesz rozstać się z maszynką do golenia, używaj jej w odpowiedni sposób. Przede wszystkim zawsze w towarzystwie nawilżającej pianki lub żelu do golenia. Ten kosmetyk zapobiegnie tworzeniu się na skórze suchej skorupy, przez którą ściętemu maszynką włoskowi trudniej jest przedostać się na zewnątrz. Ważny jest ten kierunek golenia. Wbrew naturalnej potrzebie, nie gól "pod włos", tylko "z włosem". Taka depilacja może być mniej doskonała i wymaga większej dokładności. Za to włosek, który zostanie zgolony zgodnie z kierunkiem swojego wzrostu, jest ucięty pod takim kątem, że prawdopodobieństwo jego wrośnięcia w skórę jest zdecydowanie mniejsze.

Zobacz także: Likwiduje czerwone kropki i podrażnienia po depilacji - Wizażanki go kochają!

Urozmaicone złuszczanie

Regularnie złuszczaj skórę nóg. Martwe komórki naskórka zatykają ujścia mieszków włosowych, uniemożliwiając włosom wydostanie się na powierzchnię skóry. Jeśli będziesz je usuwała mechanicznie - gruboziarnistym peelingiem - włoski będą wyrastały, zamiast wrastać. Martwy naskórek warto też od czasu do czasu złuszczyć głębiej wnikającymi w skórę kwasami. Polecamy zwłaszcza alfa-hydroksykwasy (AHA), które nie tylko złuszczają skórę, ale też sprzyjają jej nawilżeniu i regeneracji. Już przetarcie skóry ud i łydek 2 razy w tygodniu tonikiem z kwasem glikolowym lub migdałowym powinno przynieść efekty. Trzeba tylko pamiętać o tym, żeby kwasów NIGDY nie używać na świeżo ogoloną skórę - po depilacji trzeba odczekać co najmniej dobę.

Zobacz także: Dzięki temu olejkowi nie ma śladu po podrażnieniach po depilacji. Teraz jest w promocji

A wy znacie inne sposoby na zapobieganie wrastaniu włosków?

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

20 lutego 2019, 06:00

Zobacz także

Nasze propozycje