Poprzedni artykuł: Weź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków dla swojego faceta! Następny artykuł: Te dziewczyny są nazywane buldogami. Wszystko przez nieudany zabieg up...

'Mam 27 lat i od ponad 10 borykam się z problemami skóry' - polska blogerka pokazała się bez makijażu

Pielęgnacja, , tagi: trądzik dorosłych, blogerka
Patrycja Bukowska zaskoczyła wszystkich wyznaniem. Pokazała cerę pełną niedoskonałości i przyznała się do retuszowania zdjęć.

Mało kto zdobyłby się na tak odważne wyznanie. Dlatego tym bardziej chcemy zwrócić uwagę na Patrycję Bukowską, którą możecie kojarzyć z profilu na Instagramie @siostrybukowskie. Długo zastanawiała się, czy dodać zdjęcie, które zaraz pokażemy, ale wreszcie się przełamała. Jej post kierowany jest szczególnie do osób, mających problem z samoakceptacją oraz walczących z tym samym problemem co ona.

Patrycja Bukowska pokazuje swój trądzik

Połowa blogerskiego duetu zdecydowała się pokazać cerę dotkniętą trądzikiem, co więcej - zaznaczyła, że na ogół ma na twarzy jeszcze więcej niedoskonałości. Tym samym postanowiła opowiedzieć wszystkim o trądziku, z którym walczy już od 17. roku życia. Napisała między innymi, że "są dni, kiedy nie ma ani jednej krosty, ale są też takie, że przypomina pizzę pepperoni". Myślicie, że nie próbowała tego leczyć? Próbowała. I to wielokrotnie. Ale niestety kuracje lekami pogorszyły tylko sprawę.

Ile leków i antybiotyków stosowałam? Mnóstwo. Ilu lekarzy odwiedziłam? Wielu. Ile kuracji hormonalnych przerobiłam, od których tyłam, chudłam, miałam okres całymi tygodniami albo nie miałam go wcale? Nie liczę. Jeśli jesteś osobą, którą dotknął taki lub podobny problem, to wiem, co czujesz. Wiem, co znaczy zaniżone poczucie wartości i brak samoakceptacji, bo przerabiałam każde jego stadium - wylicza Patrycja Bukowska.

Jak to możliwe, że fani nie wiedzieli o trądziku Bukowskiej? Blogerka przyznała się również do retuszowania zdjęć. Otwarcie napisała, że na co dzień używa kosmetyków, kryjących podkładów i korektorów, ale to w aplikacjach na smartfonie usuwa nieestetyczne zmiany na cerze. Jednak kiedy później patrzy w lustro i widzi naturalną siebie, jest jej po prostu przykro. Jednocześnie jest zła o to, że "ten głupi wygląd tak bardzo odbija się na jej samopoczuciu".

Zobacz także: Natalia Siwiec uwielbia te niedrogie maseczki! A teraz można je kupić w promocji

To jednak nie koniec wyznania. Poszerzona wersja tej historii znajduje się na blogu bukowskie.blogspot.com, gdzie Patrycja opisuje chociażby wycieczki szkolne i to, że były dla nie wręcz traumatycznym przeżyciem. Nic dziwnego, w końcu młodzież bywa bezlitosna, jeżeli chodzi o ocenianie wyglądu drugiej osoby...

Pamiętam, że stresowały mnie wyjazdy klasowe na basen, studniówkowy bal czy zajęcia wfu. Na biwakach spałam w makijażu. Wolałam obudzić się z napuchniętą i obolałą twarzą niż publicznie pokazać się w takim stanie. Najbardziej stresujące były dla mnie publiczne wyjścia, gdzie flesze obnażają każdy mankament.

Na blogu pokazała również nieco bardziej, jak to określiła, "drastyczne" zdjęcia. I rzeczywiście widać na nich, że twarz blogerki pokrywają liczne zmiany w czerwonym kolorze. Jedną są już częściowo zagojone, inne rozdrapane. Patrycja Bukowska cierpi na trądzik neuropatyczny, czyli taki, który ma podłoże psychiczne.

Zobacz także:Ten gadżet pozwoli ran na zawsze rozprawić się z trądzikiem na plecach

To oznacza, że nawet nieświadomie skubiemy palcami strupki na twarzy. Mówi się, że trądzik neuropatyczny to najcięższa postać trądziku i niestety walka z nim jest dość trudna.

Zdjęcie: bukowskie.blogspot.com

Dlatego właśnie Patrycja postanowiła na koniec napisać pewien apel oraz przekazać kilka słów wsparcia dla osób, które mają problem podobny do jej. 

Chciałabym przekazać swoje słowa wsparcia wszystkim tym, którzy borykają się z własnymi kompleksami. Nieważne czy jest to krzywy zgryz, brzydki nos, nadwaga, rozstępy czy zakola, każdy nasz demon skutecznie odbiera radość z życia. (...) Kochać siebie i swoje ciało to nie problem, kiedy wyglądasz idealnie. Gorzej jest zaakceptować siebie ze swoimi wadami i niedoskonałościami, nauczyć się z nimi żyć i pogodzić się z tym, że życie nie zawsze sprawiedliwie rozdaje karty w pewnych kwestiach - napisała Patrycja Bukowska.

Czy wy też zmagaliście się z tego typu trądzikiem lub innym, równie trudnym do wyleczenia?

Zdjęcie główne: Instagram.com/siostrybukowskie

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

23 lutego 2019, 16:47

Zobacz także

Nasze propozycje