Poprzedni artykuł: Krem na noc Lancome Visionnaire Nuit Beauty Sleep Perfector Następny artykuł: Zapachy Playboy Fragrances Play It Wild na jesień 2015

Witamina D – sposób na piękną skórę

Pielęgnacja, , tagi: Lirene, krem do twarzy, witamina d, suplementy, niedobór witaminy d, witamina d produkty
Która z nas, kobiet, nie marzy o pięknej i promiennej skórze? Idealna cera jest bez wątpienia jednym z niekwestionowanych atrybutów urody. Co zrobić, by ją uzyskać? Pomocna może być… witamina D!
kobieta dotyka twarzy

Co wpływa na stan skóry?

Stan i wygląd naszej skóry zależy od wielu różnych czynników. Przede wszystkim odzwierciedla stan zdrowia całego organizmu. Kontakt z alergenami czy bakteriami nie pozostawia skóry obojętnej - może ona reagować na czynniki chorobowe wysypką, rumieniem, szarym kolorytem czy pojawiającymi się niedoskonałościami.

Oprócz ścisłego związku ze zdrowiem, duże znaczenie dla skóry mają też dieta oraz pielęgnacja, którą stosujemy. Jej siła i świeży wygląd są w dużej mierze uzależnione od tego, czy otrzymuje ona niezbędne substancje odżywcze, takie jak aminokwasy, biopierwiastki czy witaminy. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza witamina D.

Siła witaminy D

Witamina D ma bezpośredni wpływ na stan bariery ochronnej skóry – reguluje odnowę biologiczną naskórka. W przypadku jego uszkodzenia, przez warstwę rogową mogą przeniknąć alergeny i bakterie, powodując procesy zapalne – te zaś mogą skutkować pogorszeniem jakości i kondycji skóry.

Warto wiedzieć, że produkcja witaminy D zmniejsza się wraz z wiekiem, a także z powodu niedostatecznej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Jednocześnie trzeba zwrócić uwagę na fakt, że promienie UVB odpowiadają za fotostarzenie i mogą prowadzić do nowotworów skóry – z tego powodu warto korzystać ze słońca z umiarem, stosując kremy z filtrami UV. Badania naukowe dowodzą bowiem, iż właściwie stosowana ochrona przeciwsłoneczna, nawet o wysokim SPF 50+, nie zwiększa ryzyka niedoborów witaminy D w organizmie, a „głównym winowajcą” jest współczesna zmiana stylu życia - jak zbyt mała aktywność na świeżym powietrzu - wpływa na obniżenie jej stężenia. 

Nowoczesne rozwiązanie

Współczesna kosmetologia dostarcza nam wielu interesujących rozwiązań w zakresie dbania o skórę. Jednym z nich są produkty z zawartością tzw. wit. D.pro – składnika naśladującego działanie witaminy D. Dzięki jego obecności, kosmetyk poprawia funkcjonowanie bariery naskórkowej, chroniąc skórę przed atakiem z zewnątrz i utrzymując odpowiednie nawilżenie i elastyczność.

Lirene krem age modelator

W trosce o piękną i zdrową cerę możesz więc sięgnąć po krem z zawartością wit. D.pro, np. Lirene proVita DSpektakularnie odmładzający krem odżywczy AGE MODELATOR. Zawarty w kremie kompleks AGE proVita D wzbogacony został o ekstrakt proteinowy oraz olejkowe emolienty. Przywraca naturalną równowagę hydrolipidową skóry, głęboko nawilżając i przeciwdziałając przesuszeniu oraz wzmacnia regenerację włókien kolagenowych.

materiał sponsorowany

zdjęcia: Fotolia, materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje