Poprzedni artykuł: Smart Graft prawdziwym przełomem w leczeniu łysienia u mężczyzn i kobi... Następny artykuł: Piękna sylwetka bez cellulitu w dwa tygodnie? To może się udać:)

Przez ten błąd popularny kosmetyk do twarzy bardziej szkodzi, niż pomaga twojej skórze

Pielęgnację twarzy olejami powinna zawsze poprzedzać jedna prosta czynność. Bez niej cera, zamiast cieszyć się cudownymi właściwościami tych naturalnych kosmetyków, powoli zamienia się w suchą skorupę.

Popularność olei w pielęgnacji rośnie stale i nie bez powodu. Sięgamy po działający przeciwzmarszczkowo olej z opuncji czy regulujący wydzielanie sebum olej jojoba z całkiem uzasadnionym oczekiwaniem, że dzięki nim stan naszej cery zdecydowanie się poprawi. I oczywiście tak będzie, ale pod warunkiem, że znajdziemy olej dobrej jakości (przede wszystkim tłoczony na zimno) oraz odpowiedni dla naszego rodzaju cery. Jednak to nie wszystkie warunki, które musimy spełnić, żeby cieszyć się pielęgnacyjnymi właściwościami olei!

Okazuje się, że ważne jest też to, na jaką skórę je nakładamy. Większość z nas w tym miejscu zalicza skuchę, wsmarowując olej w skórę suchą. Efektem jest jej przesuszenie, bo jak przekonują eksperci - oleje potrzebują "wilgotnego" podłoża.

Należy pamiętać, że substancje olejowe i wodne są duetem w nawilżaniu skóry. Olej zabezpiecza przed nadmierną utratą wody z naskórka, natomiast substancje nawilżające, jak kwas hialuronowy, wiążą wodę - tłumaczy Alicja Świderek, chemik i technik farmaceutyczny, ekspertka marki Creamy. I ostrzega: - Zastosowanie oleju na skórę suchą może prowadzić do jej przesuszenia! Dochodzi wtedy do tak zwanej odwróconej osmozy i woda "wędruje" tam, gdzie jej nie ma, czyli ze skóry do oleju. Olej "wyciąga" wodę ze skóry.

Zobacz także: Ten olejek sprawia, że wypryski znikają w ciągu jednej nocy!

Jak pielęgnować cerę olejami?

Oleje pielęgnacyjne powinno się aplikować na wilgotną skórę. Po oczyszczeniu, można twarz spryskać pielęgnującym hydrolatem (np. matującym hydrolatem z kwiatów gorzkiej pomarańczy lub nawilżającym hydrolatem aloesowym), a następnie - zanim woda roślinna wyschnie nam na twarzy! - wsmarować odpowiedni olej. Jeszcze lepiej nawilżeniu skóry przysłuży się poprzedzająca olej aplikacja serum z wiążącym wodę kwasem hialuronowym.

Zobacz także: Te tłuste kosmetyki sprawią, że twoja buzia przestanie się świecić!

Jeszcze nie używasz olei do pielęgnacji cery? Czas to zmienić! Wypróbuj któryś z hitów z KWC:

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

27 lutego 2020, 19:01

Nasze propozycje