Poprzedni artykuł: Smart depilatory Braun już przetestowane! Poznaj opinie Wizażanek Następny artykuł: Sprawdź, jak Wizażanki oceniły ACTIVE PROTECTION+ INVISIBLE dla niej i...

Skończyłaś 25 lat? Uwaga, masz tylko 5 lat, żeby uchronić przed zmarszczkami!

Z używaniem kremów przeciw starzeniu się skóry nie ma sensu czekać do momentu, kiedy na twarzy pojawią się pierwsze bruzdy. W zapobieganiu zmarszczkom liczy się każda minuta.

Zwykle sięgamy po kosmetyki przeciwstarzeniowe, kiedy już zauważymy pierwsze oznaki wieku na naszych twarzach. Tymczasem można i warto zapobiegać starzeniu się skóry, odpowiednio pielęgnując ją, kiedy jeszcze wygląda młodo. Jeśli w odpowiednim momencie zaczniemy stosować właściwe kosmetyki i zabieg, nie zatrzymamy upływu czasu, ale znacznie go spowolnimy. A kiedy jest ten "odpowiedni moment"? W walce ze starzeniem się skóry alarm bije w 25. urodziny.

Od 25. roku życia skóra zaczyna tracić sprężystość - ostrzega Urszula Zygmanowska, kosmetolog z Kliniki SaskaMed. - Jedna zmarszczka potrzebuje aż pięciu lat, żeby powstać. Dlatego tak ważna jest prewencja.

Zobacz także: TOP 5 kremów na pierwsze zmarszczki polecanych przez Wizażanki

Wszystko przez kolagen

Jędrną i młodo wyglądającą skórę mamy głównie dzięki kolagenowi. Ta nazywana „białkiem młodości” niezwykle elastyczna i wytrzymała substancja jest jednym z głównych składników tkanki łącznej i budulcem większości narządów. Skórze zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, sprężystość i miękkość. Z wiekiem produkcja kolagenu spada, jego włókna stają się coraz słabsze i w efekcie nasza skóra jest coraz mniej elastyczna. Po 25. roku życia tracimy aż 1,5 procent kolagenu rocznie i… powoli zaczynamy się marszczyć.

Nie tylko zmarszczki

Zmarszczki to nie jedyne oznaki wieku, którym warto aktywnie zapobiegać. Z czasem mięśnie twarzy stają się słabsze, co wraz z malejącą ilością odpowiedzialnych za elastyczność skóry włókien kolagenowych skutkuje zmniejszającą się odpornością twarzy na działanie grawitacji. W efekcie twarz zaczyna nam „zjeżdżać ku ziemi” i zmienia się jej owal.

Zobacz także: Przedwczesne zmarszczki gwarantowane, jeśli robisz TO...

Jak opóźnić starzenie się twarzy?

Żeby zapobiec tym wszystkim mrożącym krew w żyłach objawom upływu czasu, warto zaraz po 25. urodzinach zacząć bardziej dbać o buzię. Kosmetyki do pielęgnacji twarzy powinny zawierać aktywne składniki zapobiegające starzeniu się skóry. W kremach i serach powinny znaleźć się neutralizująca wolne rodniki witamina C, poprawiające elastyczność skóry alfa-hydroksykwasy (AHA) i morskie algi, intensywnie nawilżający kwas hialuronowy oraz stymulujący odnowę tkankową i produkcję kolagenu retinol.

Jednak wklepywanie kosmetyków zapobiegających powstawaniu pierwszych zmarszczek to nie wszystko! Polecamy też ćwiczenie mięśni twarzy i jej masaż oraz zmianę stylu życia na taki, który sprzyja zachowaniu zdrowia i młodości na dłużej. Warto na przykład, odpowiednio się odżywiając nawilżać skórę "od środka" i zrezygnować z zabójczych dla niej papierosów. 

Nie wiesz, jakich kosmetyków używać, żeby przedłużyć swojej skórze młodość? Wypróbuj nasze typy:

zdjęcia: iStock

Polecany film


Komentarze

Ładowanie komentarzy...

Dodaj komentarz

Użytkownik niezalogowany

4 kwietnia 2020, 23:49

Nasze propozycje