Poprzedni artykuł: Tych 7 błędów sprawia, że skóra szybciej się starzeje. Popełniasz co n... Następny artykuł: Kosmetyczne kalendarze adwentowe 2016 – chcemy mieć je wszystkie!

Wypadanie, przerzedzanie, łojotok, łupież... Twoje włosy chcą Ci coś powiedzieć!

Pielęgnacja, , tagi: Bandi, skóra głowy, trycholog
Każda z nas marzy o pięknych, grubych i lśniących włosach jak w reklamach. Wydajemy fortunę na upiększanie i zabiegi fryzjerskie: farbowanie, modelowanie, przedłużanie. Niestety często odpowiedzią włosów na fundowane im atrakcje jest wypadanie, osłabienie, łamliwość i kruchość. Dlaczego tak się dzieje i jak pielęgnować skórę głowy, aby włosy były naszą wizytówką przez długi czas?

Gdyby włosy potrafiły mówić, powiedziałyby nam, że ich jakość zależy od genów, kondycji naszego organizmu, diety, sposobu w jaki je pielęgnujemy i stanu skóry głowy. Na geny nie mamy wpływu, ale kondycja organizmu i sposoby pielęgnacji leżą już w naszej gestii.

Po pierwsze: zdrowie

Słuchajmy naszego organizmu - osłabienie czy wypadanie włosów to niekoniecznie efekt zabiegów upiększających. Często to jeden z pierwszych objawów różnych chorób organizmu, zaburzeń hormonalnych, złej diety lub długotrwałego stresu. Ważne, abyśmy nie bagatelizowali problemu, gdyż może to doprowadzić do zaostrzenia się zmian.

Pierwszy krok to urozmaicenie diety o produkty z zawartością witamin z grupy  B, a także witaminy: A, C, E, H (biotyna) i D3. Pomogą również mikroelementy: cynk, miedź, selen, krzem, żelazo, które odgrywają istotną rolę w utrzymaniu prawidłowej kondycji włosów. Drugi krok to zadbanie o spokój, odpoczynek i regularny sen. Wszyscy potrzebujemy czasem chwili zatrzymania i relaksu. Dbajmy o siebie, a organizm odpłaci nam zdrowiem i witalnością.

Jeśli to nie pomoże, należy wykonać podstawowe badania i zwrócić się do specjalisty. Dermatolog sprawdzi, czy przyczyną osłabionych włosów nie jest np. grzybica lub łojotokowe zapalenie skóry,  a endokrynolog będzie diagnozował w kierunku zaburzeń hormonalnych. Gdy ustalimy, gdzie tkwi problem, pozostanie nam stosować się do zaleceń i odpowiednia pielęgnacja.

Po drugie: pielęgnacja

Najczęściej kosmetyki do pielęgnacji włosów wybieramy pod wpływem zasłyszanych opinii, zapachu lub reklamy. Kierujemy się przy tym raczej rodzajem włosów, a nie skóry głowy, co oznacza, że dbamy głównie o włosy, pozostawiając skórę samą sobie. W efekcie, jak pokazują statystyki, coraz więcej osób cierpi z powodu chorób czy zaburzeń funkcjonowania skóry głowy i osłabionych włosów. A mało kto wie, że już samo wprowadzenie do pielęgnacji specjalistycznych preparatów do skóry głowy daje rewelacyjne efekty.

Nauka zajmująca się problemami skóry głowy – trychologia, to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin wiedzy. Naukowcy prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej skutecznych i zaawansowanych formuł. W efekcie już pojawiły się pierwsze polskie, profesjonalne preparaty trychologiczne skupiające się na rozwiązywaniu najczęstszych problemów skóry głowy - Tricho-esthetic marki BANDI.

Procedura pielęgnacji trychologicznej jest prosta. Wystarczy oczyścić głowę tricho-peelingiem, pozbyć się nagromadzonych przez lata zanieczyszczeń, środków do stylizacji, martwych komórek naskórka, aby poczuć i zauważyć różnicę w jej funkcjonowaniu.

Pilingujemy ciało twarz, stopy, a wciąż zapominamy o skórze głowy. Skóra głowy fizjologicznie bardziej przypomina strefy intymne, niż inne części skóry, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiednich, delikatnych, fizjologicznych preparatów do jej codziennego mycia.

Warto wybrać szampon przywracający skórze głowy naturalną równowagę, pozbawiony: SLS, SLES, siarczanów czy formaldehydów. W razie większych problemów z łupieżem, łojotokiem, wypadaniem czy suchą skórą, bardzo efektywne będą odpowiednio dobrane tricho-ekstrakty. Te specjalnie skomponowane roślinne wyciągi pomogą pozbyć się najczęstszych problemów skóry głowy. Maski i odżywki z kolei powinniśmy dobierać do rodzaju włosów, a nie skóry głowy.

Dodatkowo, aby wzmocnić skórę, stymulować wzrost nowych włosów, warto stosować specjalistyczne tricho-lotiony, które powodują miejscowe przekrwienie skóry, regenerując i pobudzając wzrost włosów. Wprowadzenie tych drobnych zmian w codziennej pielęgnacji przyniesie zauważalne i wymierne efekty w postaci pięknych, zdrowych włosów.

Siła włosów odzyskana

Dla niecierpliwych, chcących uzyskać natychmiastowe efekty i szybciej pozbyć się problemu, najlepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się do profesjonalisty: do gabinetu kosmetycznego specjalizującego się w zabiegach trychologicznych. Sama procedura trycholigiczna jest prosta i podobna do kosmetycznej, a zaledwie po kilku zabiegach poczujemy niezwykłe efekty jej zastosowania.

Jak widać sposobów na piękne włosy jest wiele, wystarczy zadbać o zdrowie, zmienić nawyki pielęgnacyjne, uważniej dobierać preparaty i zatroszczyć się o skórę głowy. Nagrodą za to będą silne i zdrowe włosy - nasza wizytówka przez długi czas.

Autorka: Kinga Estera Jach-Skrzypczak - Pionierka trychologii w Polsce, diagnosta obrazowy, trycholog estetyczny z ponad 25-letnim doświadczeniem, wykładowca. Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologii Estetycznej ISAT. Współtwórczyni pierwszych polskich preparatów trychologicznych do zabiegów w gabinetach i pielęgnacji domowej BANDI Tricho-esthetic.

 

Promocja dla czytelniczek wizaz.p!

Kup dowolny produkt Tricho-Esthetic na www.sklep.bandi.pl, a otrzymasz Tricho-Olejek wygładzający do włosów W PREZENCIE*! 

Kod promocyjny: WIZAZ

*Oferta ważna od 9 do 23 listopada 2016 lub do wyczerpania zapasów.

materiał sponsorowany

zdjęcia: materiały PR

Zobacz także

Nasze propozycje